Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 16:05 Bu haber 99 kez okundu
 
15 Temmuz Şehitleri Hayat Olmaya Devam Ediyor
...
GÜNDEM Haberi


15 Temmuz 2016’da silahlı terör örgütü FETÖ/PDY üyeleri tarafından yapılan hain kalkışmada ülkenin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için hayatlarını kaybeden şehitlerin isimleri dünyanın su olmayan bölgelerinde açılan su kuyularında yaşatılıyor. Beşir Derneği tarafından yapılan organizasyonda hayırseverlerin verdiği bağışlar ile açılan su kuyularına 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verilerek, suya hasret bölgelerdeki insanları hayata bağlıyor.

  15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de yapılanan hain FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeleri Türk Milletinin paralarıyla alınan silahlarla hain kalkışma içine girmişlerdi. O günlerde göğsünü siper ederek hainlere geçit vermeyen Türk Milletinin 248 vatan evladı şehit düşmüştü. Türkiye Cumhuriyetinin birliği, beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için şahadete eren şehitlerin isimleri Beşir Derneği tarafından dünyanın suya hasret bölgelerinde açılan su kuyularında yaşıyor. Böylece vatanı böldürmeyen kahramanlar, suyun olmadığı bölgelerde de insanlara hayat olmaya devam ediyor.

Kampanya ile ilgili bilgiler veren Beşir Derneği Düzce Şube Başkanı Mehmet Aybek; şükran borcumuzun tezahürü diyerek 15 Temmuz şehitlerimizin isimleri verilerek açılan su kuyuları hakkında bilgiler verdi. Mehmet Aybek; “15 Temmuz akşamı vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı dahili ve harici bütün düşmanlar bir araya gelerek yapmaya çalıştıkları kalkışmaya karşı göğsünü siper ederek, kalkışmayı engellemeye çalışan vatan evlatlarımızın ruhları şaah oldu. 15 Temmuz destanımız kutlu olsun. Beşir Derneği olarak ülkemiz için canını veren 250 şehidimiz için 250 su kuyusu projesi başlattık. Böylece 15 Temmuz için kalıcı eserler inşa ederek kahramanlığımızı farklı coğrafyalarda anlatmayı düşündük. Bu kapsamda hayratı hayata geçirerek mazlum coğrafyaların hayatına geçirmeyi amaçlıyoruz. 14 Temmuz 2020 tarihinden itibaren 250 su kuyusu projemiz kapsamında 25 su kuyumuzu şehitlerimiz isimleriyle açtık. Çalışmalarımız la da 250 hedefini tutturacağız inşallah. Afrika, Asya, Afganistan’da, Somali’de Kenya’da ve su ihtiyacı nerelerde varsa oralarda açacağız. Açılan su kuyularımız ile hem o kuyularda görevli arkadaşlarımız kuyulara isimlerini veren kahramanlarımızı tanıtıyor hem de milletimizin verdiği mücadeleyi öğrenmiş oluyorlar” dedi.

Kampanya ise 250 su kuyusu açılana kadar devam edecek.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 15, Temmuz, Şehitleri, Hayat, Olmaya, Devam, Ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.


Kanuni Sultan Süleyman
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı