Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 18:20 Bu haber 208 kez okundu
 
18 Yaş ve Altına Seyahat Kısıtlaması Kaldırıldı
Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada 18 yaş altı gençlerin velileri gözetiminde seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi


Düzce Valiliği, sosyal medya hesabından seyahat kısıtlamasına ilişkin şu bilgileri paylaştı: 

“31.05.2020 tarihli 2020/32 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan 14 No'lu kararın c maddesinde bulunan ''18 yaş altındaki çocuk ve gençlerimizin şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması'' şartının kaldırılmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamdaki çocuk ve gençlerimizin, karayolu, demiryolu, deniz veya hava yolu ile yapacakları seyahatlerin ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen (pandemi süreci öncesinde olduğu şekliyle) esaslar çerçevesinde yapılacak.

Kendi başlarına yolculuk yapacak çocuk ve gençlerimizin seyahatlerinde de toplu taşıma araçlarına yönelik İçişleri Bakanlığınca çıkarılmış olan Genelgeler ile Koronavirüs Bilim Kurulu Rehberinde yer alan hususlara riayet edilecek.”

Bu kapsamda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392,00 TL, idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 18, Yaş, ve, Altına, Seyahat, Kısıtlaması, Kaldırıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı