Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 15:34 Bu haber 283 kez okundu
 
Alternatif Tıbbın Merkezi Olacak
Düzce Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nin önemli çalışmalar yaptığı bildirildi.
Haberi


DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, alternatif tıp merkezinde klinik araştırmalar ve laboratuvar çalışmalarının yapıldığını söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği 15 tür geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının 10 tanesinin, bu merkezde sertifikalı olarak uygulamasının ve eğitiminin yapıldığı bilgisini paylaşan Çakar, merkezin sağlık turizmine çok önemli katkılar yapacağının altını çizdi.

Çakar, 5 yıllık programın 3. yılında olduklarını, bu programla Düzce’nin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi olmasını istediklerini vurguladı. Düzce Üniversitesi’nin markalarının tescillendiğini belirten Çakar, önümüzdeki günlerde kendi markasını lisanslamış olan ilk üniversite olacaklarını da kaydetti.

Son 4 yılda genel bütçeyi yüzde 57, toplam kapalı alanı yüzde 35, öğrenci sayısını, öğrencilere verilen desteği ve hastane performansını yüzde 30, öğretim üyesi sayısını yüzde 20 artırdıklarına dikkat çeken Rektör Çakar, Botanik Bahçesi’nin görsel olarak kendini göstermeye başladığını, içinden şelaleler akacak olan, biyolojik göleti, endemik ve süs bitkileriyle Botanik Bahçesi’nin çok önemli bir yaşam alanı olacağını söyledi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Alternatif, Tıbbın, Merkezi, Olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Çoban uyudu mu kurt emin olur.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı