Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 16:05 Bu haber 348 kez okundu
 
Artık siren sesleri Çoban'dan yükselecek...
...
ASAYİŞ Haberi


Azmimilli mahallesinde bulunan Düzce belediyesine ait itfaiye birimi yer değiştiriyor. Belediyenin kararı ile itfaiye eski garaj olarak bilinen Çoban mevkiindeki eski otogara konuşlandırılacak.

Düzce'nin sesi Gazetesi'nin haberine göre, Uzun yıllar Azmimilli mahallesinde hizmet veren itfaiye birimi bundan böyle D-100’e yakın yerde bulunan Çoban eski garajında hizmet verecek. Bu karara, itfaiye biriminin Azmimilli mahallesinde artan nüfus içinde kalması gösterildi. Ayrıca, Çoban eski garajının D-100’e yakınlığının olması ve atıl durumda bulunması gösterildi.

İtfaiye biriminin taşınmasına ilişkin konu Düzce belediye meclisinin gündemine geldi ve kabul edildi. Böylelikle taşınma sürecine ilişkin çalışmalar başladı. Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre öncelikli olarak Çoban garajının yeniden düzenleneceği belirtildi. Zemin ve teknik düzenlemelerinin yapılmasının ardından itfaiye araçları için yapılar inşa edilecek. Belediye yetkilileri, itfaiyenin en kısa sürede yangın mahalline ulaşması gerektiğine değinerek ‘ D-100 Düzce’yi ikiye ayırmış durumdadır. Kalıcı konutların Düzce’nin kuzeyinde bulunması da buna eklendiğinde mevcut durumda zaman kaybı yaşanmaktadır. Çoban mevkii, itfaiye araçlarının ulaşım açısından en avantajlı bölgedir’ dediler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Artık, siren, sesleri, Çoban'dan, yükselecek...,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Arar idim Allah’ı buldum.. Buldum da ne oldu?..


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı