Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 17:03 Bu haber 161 kez okundu
 
Bakım maliyetleri artan aydınlatmalar kaldırılıyor
...
GÜNDEM Haberi


Düzce Belediyesi Atatürk Bulvarı ve İstanbul Caddesi üzerinde bulunan LED aydınlatma direklerini kaldırma kararı aldı. Kullanım ömrünü tamamlayan ve garanti kapsamından çıkan aydınlatma sistemlerinin bir kısmı ve direkleri ihtiyaç olan noktalarda yeniden değerlendirilecek.

Düzce Belediyesi şehir merkezi ve çevresinde yeniden yapılandırma ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılı Haziran ayında İstanbul Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerine döşenen LED aydınlatma sistemleri, yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında kaldırılacak. LED ışıkların bakımı ve kaldırma işlemi hakkında açıklama yapan Destek Hizmetler Müdürlüğü, mevcut aydınlatma sistemlerinin garanti süresini tamamladığını belirterek buna bağlı olarak bakım maliyetlerinin arttığını, verimliliğinin azaldığını ve lokal arızaların sıklaştığını belirtti. İki cadde üzerinde yapılacak çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedeflenirken, kaynakların verimli şekilde kullanılması prensibi ile kaldırılan sistemlerin yeniden kullanılması için çalışma yapılacak.

Her Alanda Geri Dönüşüm Esas

Ekonomik ömrünü dolduran LED aydınlatmaların bulunduğu yerden kaldırılarak yeniden değerlendirilmek üzere inceleneceğini aktaran Destek Hizmetler Müdürlüğü, direklerin şehrin belli noktalarında aydınlatma ihtiyacı duyulan yerlere kullanılacağını, çalışır durumda olan LED ışıkların da kavşak ve refüjlerde yapılacak peyzaj çalışmaları içinde yeniden değerlendirileceğini belirtti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bakım, maliyetleri, artan, aydınlatmalar, kaldırılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı