Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 14:08 Bu haber 231 kez okundu
 
Başkan Caboğlu’ndan Mermutlu’ya Sert Tepki!
Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve İSKİ Genel Müdür Vekili Raif Mermutlu arasında yaşanan diyalog sonrası, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan açıklama geldi.
SİYASET Haberi


Caboğlu açıklamasında, “Genel Müdür Vekilinin çapsızlığını yeni öğrendik” diyerek Mermutlu’nun yanlış davrandığını ifade etti.

Düzce'nin su havzasında çivi çaktırmayan İSKİ ile ilgili sıkıntılar Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'nun paylaşımı sonrası gündemden düşmüyor.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu’na gösterilen davranışın hadsizce olduğunu belirten Caboğlu, yaşanan bu olay sonrası İSKİ Genel Müdür Vekilinin çapsızlığını yeni öğrenmiş olduk ifadelerinde bulundu.

Başkan Caboğlu, İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan Düzce’ye, İSKİ tarafından yapılması gereken yatırımların yapılmasını beklerken, bu şekilde hadsiz bir tavrın sergilenmesinin İSKİ adına utanç verici olduğu ifade etti.

Ne olmuştu?

İSKİ Tarafından adeta Melen Havzası işgal edilmişken, Düzcelilerin havza kenarına yatırım yapması çıkartılan özel kanunlarla engellenirken, Düzcelilerin havzaya çivi çakmasının bile önüne geçilirken, Düzce’ye 1 kuruş faydası olmaması Düzcelilerin tepkisini çekiyor. Belediye Başkan Yardımcısı da bu sorunu iletmek ve Düzce’nin eskiyen kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatları için yardım talebinde bulunmak ve Düzce’nin son zamanlarda yaşadığı su sorununu dile getirmek için gittiği İSKİ’de Genel Müdür Vekili ile istişareler yapmak için görüşme yapmak üzereyken Vekil Genel Müdürün hadsizce cevaplarıyla karşılaştı. İSKİ Genel Müdürü ile yaptığı aldığı seviyesizce görüşmeyi ve aldığı Düzcelileri küçümseyen cevapları sosyal medya hesabına taşıyan Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, duruma isyan etti. 
 

Celal Kasapoğlu’nun Düzce’nin altyapısının eskidiği için hizmet götüremediğini söylemesine bile fırsat vermeden “Siz yan gelip yatacaksiniz, bizden de borularımızı değişmemizi isteyeceksiniz” ve “Melen babanızın mali değil, Bana ne sormaya geldiniz, boru çapı mı?” gibi haddini bilmez seviyeden uzak konuşma ile karşılanması, Düzcelilerin seçtiği bir isme nezaketten uzak cevaplar vermesi Vekil olan genel müdürün Düzce’ye ve Düzcelilere bakışını da ortaya koydu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Başkan, Caboğlu’ndan, Mermutlu’ya, Sert, Tepki!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı