Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 15:12 Bu haber 253 kez okundu
 
Başkan Şahin Su Sorununa Dikkat Çekti
...
İLÇELER Haberi


Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Düzce’de yaşanan su sorununa dikkat çektiği açıklamasında “Gerekirse Düzce Belediyesi’ne suyu biz veririz” dedi.

Düzce’de son günlerde yaşanan su sıkıntısı alt yapı sorunlarını da gündeme getirdi. Uzun yıllardır el değmeyen alt yapı sos vermeye başlayınca vatandaşın musluklarından su akmamaya başladı.

“Suyun bahanesi olmaz”

Düzce’nin su sorununu gündemine alan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin yaptığı açıklamada, tüm belediye başkanlarının göreve geldikleri ilk günden itibaren su konusunda çalışmaları gerektiğini dile getirdi. Başkan Şahin “Su olmazsa olmazdır” ifadelerinde bulunduğu konuşmasında şunları söyledi:

“Su hayattır, su olmazsa olmazdır. Suyun bahanesi olmaz. Aslında her belediye başkanı göreve gelir gelmez ilk yapacağı iş suya el atmaktır. Biz zaman zaman dağlarda dolaşıyoruz, geziyoruz. Hatta şu anda bile suyumuzun yeterli olmasına rağmen, bizim şu anki kaynağımız Kaynaşlı’nın nüfusunun iki katına kadar yeterli ama yine de yeterli görmüyoruz. Biz yine de yeni kaynak arayışlarına girdik. İhtiyacımız yok ama diyoruz ki sudan zarar gelmez. Fazla olsun bol olsun suyumuz. Ne kadar çok kaynağımız olursa olsun ne kadar çok suyumuz olursa olsun yine de yeterli görmemek lazım çünkü ileride sıkıntılar yaşanmaması anlamında bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.”

“Gerekirse Düzce Belediyesi'ne suyu biz veririz”

Tedbirlerin sorun yaşanmadan önce alınarak farklı kaynak arayışlarına girilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin, son olarak şunları söyledi:

“Düzce’de şu anda su ciddi bir sorun. Bunun tedbirleri başından beri alınmalıydı. Farklı projeler hazırlanmalıydı ve farklı kaynaklar bulunmalıydı. Diyelim ki bir kaynakta bir sıkıntı yaşandı hemen diğer kaynağı devreye sokmak gerekebilir. Veya alt yağı da sıkıntı varsa, bırak asfaltı bırak farklı şeyleri hemen suya yönel. Yani sonuçta yol olmasa da vatandaşlarımız yaşar ama susuz yaşanmaz. Bütün belediyeler için bu geçerli. En büyük yatırımı suya yapmalı ve ilk işleri su olmalı. Zaten bizimde Kaynaşlı Belediyesi olarak geldiğimiz günden beri ilk benim el attığım iş su işiydi. Sıkıntı yaşamayalım vatandaş mağdur olmasın diye gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Tabii çok acil ihtiyaç durumlarında Düzce’ye yardımcı olabilir. Sonuçta su olmazsa olmazdır.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Başkan, Şahin, Su, Sorununa, Dikkat, Çekti,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Arar idim Allah’ı buldum.. Buldum da ne oldu?..


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı