Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 21:58 Bu haber 114 kez okundu
 
Belediye Başkanı Dr. Özlü: “ Yeni hedef 2 milyon maske”
...
GÜNDEM Haberi


Düzce Belediyesi, yeni tip koronavirüs (covıd-19) salgınının Türkiye'de görülmesinden itibaren başlattığı mücadeleyi aksatmadan sürdürmeye devam ediyor.

  Yeni tip koronavirüsle (Covid- 19) mücadele kapsamında, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ‘BELMEK’ koordinatörlüğünde kurulan maske üretim atölyesinde, 3 aylık kısa zaman diliminde 1 Milyon maske üretildi. Pandemi sürecinde maske üretimi konusunda gösterdiği özverili çalışmalarıyla dikkat çeken Düzce Belediyesi, gelinen noktada toplam 1 milyon maske üreterek vatandaşlara dağıttı.

Düzce Belediyesi pandemi sürecinden bu yana toplamda 980 bin maskeyi vatandaşlara ulaştırırken yeni 1 Milyon maske üretim hedefi ile çalışmalarına devam ediyor. Halen ‘BELMEK’ atölyelerinde seri üretimi sürdüren ve günlük 25 bin maske üreten Düzce Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda kurum ve kuruluşlara da maske desteği veriyor.

  Özlü: “Yeni hedef 2 milyon maske”

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi olarak kendi öz kaynaklarımızla başlattığımız maske üretim seferberliğimizi, Yeni 2. 1 milyon maske daha üreterek devam edeceğiz. Bu süreçte öz veri ile çalışan belediye personelimiz, dikimden paketlemeye ve dağıtıma kadar sorumluluklarını başarı ile yerine getiriyor. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ne bayramda dinlendiler ne de hafta sonu. Sürekli üretim halindeler.

Günlük yaklaşık 25 bin maske üretiyoruz. Ve inşallah 2 milyon hedefine kısa sürede ulaşmak istiyoruz. Aslında burada önemli olan ne kadar maske üretildiğinden ziyade, vatandaşlarımızın maske ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanması. Vatandaşlarımızın ürettiğimiz maskelere kolay ulaşabilmesi için 56 mahalle muhtarlıklarına belli periyodik aralıklarla dağıtımını yapıyoruz. Hemşerilerimiz bağlı oldukları mahalle muhtarlıklarından maskelerini temin edebilirler. Aynı zamanda vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda çarşıda, pazarda, otobüslerde ve tüm toplu alanlarda ücretsiz olarak maskelerimizi dağıtıyoruz. Bu salgın sürecinden en kısa sürede sağlıkla kurtulmayı temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, Başkanı, Dr., Özlü:, “, Yeni, hedef, 2, milyon, maske”,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı