Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 13:47 Bu haber 242 kez okundu
 
Belediye meclisi dolu dolu bitti
Mevcut isminin depremi anımsatması nedeniyle, geçtiğimiz aylarda Düzce Belediye Meclisinde gündeme getirilen Kalıcı Konutlar isminin değiştirilmesi konusu karara bağlandı.
Haberi


Meclis kararı ile Kalıcı konutlar ismi kaldırılarak Bahçeşehir ismi getirildi. Meclis görüşmelerinde ayrıca evsel atık ücretlerine yapılması planlanan zam mayıs ayına kadar ertelendi. Sözleşmeli personelin maaşlarına da zam yapılması karar bağlandı. Ayrıca Yeşilay Düzce Şubesi’nin Kiremitocağı Mahallesi’nde talep ettiği alanda park alanı olduğu gerekçesiyle meclis üyeleri tarafından rededildi.

Düzce Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı 2. oturumu bu akşam gerçekleşti.  Toplantıda, Düzce Depremi’nden sonra toplu konut bölgesi yapılarak ismi Kalıcı Konutlar olan bölgenin ismi bugün itibariyle değiştirildi. Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi Düzce Belediye’si tarafından yapılan anket sonucuna göre Bahçeşehir olarak değiştirildi.

 

Sözleşmeli personele yüzde 5 zam

Ayrıca Belediye Meclis Toplantısında görüşülen sözleşmeli personele zam konusu ise karara bağlandı. Karara göre 2020 yılında sözleşmeli personele uygulanacak olan zam yüzde 5.2 olarak belirlendi.

MHP grubu önerdi Evsel atık zammı ertelendi

Son olarak MHP grubu tarafından verilen Evsel Atık ücretlerinde uygulanan ücretin Mayıs ayına kadar zamsız devam edeceği yani aynı tarife üzerinden devam etmesi kararı alındı. Konu 2020 yılı Mayıs ayında tekrar gündeme getirilerek değerlendirmede bulunulacak.

 

Yeşilay’ın talebine red

Yeşilay Düzce Şubesinin merkezde bulunan Kiremit Ocağı Mahallesi’nde bulunan park alanına hizmet binası yapmak smacıyla yaptığı talep Meclis üyeleri tarafından reddedildi. Merkezde ki yeşil alanların yok edilmemesi nedeniyle reddedilen talep Meclis üyeleri tarafından alkışlandı.

Toplamda 27 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, meclisi, dolu, dolu, bitti,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ehil insana canım feda olsun; Ayağı öpülse öperim onun. Bir de git ehil olmayanla konuş: Cehennem ne imiş görmüş olursun…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı