Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 11:42 Bu haber 156 kez okundu
 
Belediye Muhtarlar Aracılığıyla İlaçlama Desteği Verecek
...
GÜNDEM Haberi


Düzce’de çiftçilerin korkulu rüyası olan Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadeleye belediyeden destek.

Düzce Belediyesi, bahçelerde hasat işleminin hemen ardından zararlılar ve hastalıklarla mücadele edilmesi konusunda vatandaşları uyardı. Düzce Belediyesi, zamanın da yapılmayan mücadelenin, önümüzdeki yıl rekolte düşüşüne neden olacağına dikkat çekti.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarına, belirlenen programlar dahilinde mahalle muhtarları aracılığıyla ilalama desteği yapılacağını duyurdu.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısına karşı özel yöntemler devreye sokularak mücadeleye hasat zamanının hemen ardından başlanmasının önemine vurgu yaparak şunlara değindi:

 “Hasat sonrası ilaçlanmayan fındık bahçelerinde çoğalan Amerikan Beyaz Kelebeği larvaları kışlamak için evlerimize, işyerlerimize ve ahırlarımıza tırmanmaktadır. Şuan fındık bahçelerinde yapılmayan mücadele, gelecek sezon Mayıs ayında yoğun larva zararına ve rekolte düşüşüne sebep olacaktır. Lütfen hem kendiniz hem de komşularınızın sağlığı için fındık bahçelerinde hasat sonrası Amerikan Beyaz Kelebeği larvasına karşı mücadeleyi sürdürelim. Düzce Belediyesi olarak ilaçlama çalışmalarına, belirlenen programlar dahilin de mahalle muhtarlarımızla birlikte istişare yaparak devam ediyoruz”.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, Muhtarlar, Aracılığıyla, İlaçlama, Desteği, Verecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı