Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:29 Bu haber 907 kez okundu
 
Boğaziçi doğalgaza kavuştu
Boğaziçi Beldesi doğalgaza kavuştu. Bugün düzenlenen törenle ilk gaz verildi. Vatandaşlar, “ Boğaziçi’ne yapılan en iyi hizmet” diyerek hem belediye başkanına hem DERGAZ’a teşekkür ettiler.
Haberi


 

 

Geçtiğimiz yıl başlayan çalışmalarda sona gelindi ve Boğaziçi doğalgaza kavuştu. Bugün düzenlenen törenle beldeye ilk gaz verilirken, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan,destek olan siyasilere teşekkür ederken,  iç hatların tamamlandığını söyledi.  

Ercan, “ Tam bir yıl önce 18 Ekim 2016 tarihinde Sayın Bakanımız Faruk Özlü’nün başkanlığında Sayın Valimiz,  milletvekillerimiz, il başkanımızın katıldığı toplantıda Boğaziçi’nde doğalgaz verilmesi kararı alındı. 1 yıl içinde bu yatırım kullanılacak hale geldi. Ak Parti belediyeciliğinde elzem olan, vatandaşa hizmet noktasında talebimiz vardı. O talebimiz geri çevrilmedi. Yerel işletmemiz olan DERGAZ bünyesinde iç hatlar da tamamlandı. Vatandaşlarımız abone başvurusunda bulunabilirler. Gaz verilecek bugün itibariyle. Bu yatırımın bölgemize gelmesi noktasında hava kalitesindeki eksiklik biliniyor. O noktada bu yatırımın alınmasının elzem olduğuna inanıyorum.” Dedi.

Doğalgaza kavuşan Boğaziçi’li vatandaşlar “ zoru başardık” derken, doğalgaza kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Boğaziçi’nde doğalgaz gelmesinden memnuniyet duyan mahalle muhtarları da düşüncelerini dile getirirken, önümüzdeki yıl beldenin yüzde yüzüne doğalgaz bağlanacağını söylediler..

Belediye Başkanı İbrahim Ercan ve DERGAZ Bölge Müdürü Mustafa Doğan yapılan duaların ardından hayırlı olsun dilekleriyle beldeye ilk gazı verdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı