Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 11:49 Bu haber 162 kez okundu
 
Cadde Esnafı Çözüm Bekliyor
...
GÜNDEM Haberi


Pandemi süreci ile birlikte trafiğe kapatılan İstanbul Caddesi, esnafları mağdur etti. Korona virüs salgını dolayısıyla İl Hıfzıssıhha Meclisi kararları gereği araç trafiğine kapatılan yaya trafiğine ise kontrollü izin verilen İstanbul Caddesi’nde esnaflar, normalleşme süreci ile birlikte caddenin trafiğe açılması bekliyor. Cadde esnafı işlerinin düştüğünü belirterek, caddenin yeniden trafiğe açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.
Korona virüs’ün Düzce’de görüldüğü ilk günlerde İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla virüsün yayılmasının önlenmesi için İstanbul Caddesi araç trafiğe kapatılmıştı. Yaya trafiğinin ise kontrollü olarak verildiği Caddede, normalleşme sürecine rağmen araç trafiğine açılmaması üzerine cadde esnafı isyan etti. Geceleri İstanbul Caddesi’nin ıssızlaştığını belirten İstanbul Caddesi esnafı, işlerinin çok düştüğünü belirterek, caddenin araç trafiğine açılmasını istedi.
  Cadde esnafı; “Ülke genelinde normalleşme süreci başladı. Ancak, korona virüs döneminde araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi’nin neden halen açılmadığını anlayamıyoruz. Normalleşme sürecine girildi ama İstanbul Caddesi halen kapalı. Korona virüs dendi virüs arabalardan bulaşıyormuş gibi cadde trafiğe kapatıldı. İnsanlar yine İstanbul Caddesinde el ele birbirine sarıla sarıla yürümeye devam etti. Hadi o günlerde bir karar alındı kapatıldı. Ama artık normale dönmeye başladık. Cadde halen kapalı. İstanbul Caddesi’nde trafiğe kapalı olduğu için esnaf iş yapamıyor. Akşam saatlerinde cadde bomboş oluyor. İn cin top oynuyor. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Sayın Valimizden, Belediye Başkanımızdan bizim sesimize kulak vermelerini istiyoruz” dediler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Cadde, Esnafı, Çözüm, Bekliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı