Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 16:18 Bu haber 348 kez okundu
 
Çalışmayan Trafik Işıkları Tehlike Saçıyor
...
GÜNDEM Haberi


Çalışmaların başladığı günden bu yana çile yumağı olan Olimpiyat kavşağında sıkıntılar, çalışmalar bitmiş olmasına rağmen devam ediyor. Esnafın önüne çekilen bariyerlerden, şerit sayısını düşürülmesine kadar çeşitli sorunları bırakan Karayolları, ayrıca çalışmayan trafik ışıklarını dikerek insanların hayatlarını ne derece düşündüğünü ortaya koydu.

Avrupa ile Anadolu arasında en önemli karayolu geçişi üzerinde bulunan Düzce’de, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları vatandaşların hayatlarını kabusa çevirmeye devam ediyor.

Kabusa dönen çalışmaların en son örneği ise Olimpiyat Kavşağı’nda yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl Ankara şeridinde yapım çalışmaları yapılan ancak kavşak esnafını da D-100 karayolunu kullanan sürücüleri de sıkıntıya sokmuştu. Bu yıl ise çalışmalar için pandemi dönemi gibi uygun dönem olmasına karşın pandemi sonrasında çalışmalar başlayınca kavşaktan geçmek zorunda kalan sürücüler büyük sorun yaşamıştı. Ayrıca çalışmalar bitiğinde de Olimpiyat Kavşağı’nda bulunan esnaflar görmezden gelinerek bariyerle karayoluna bağlantıları kapatıldı. Türkiye genelinde çeşitli mağazaları bulunan birçok ulusal mağaza grubunun bulunduğu ve insanların rahatça alışverişlerini yaptıkları kavşak esnafı, büyük mağduriyet yaşıyor.

4 şeritli yoldan 2 şeritli yola

Transit geçiş itibarıyla Türkiye’nin en yoğun araç trafiğine sahip Düzce’de ayrıca Olimpiyat Kavşağı’nda çalışma öncesi 4 şeritten akan trafik 2 şerite düşüldü. Nasıl bir proje anlayışı ile yapıdığı anlaşılamayan çalışmalarda 2 şeritten akan trafik ise Anadolu’dan metropol şehirlere giden sürücüler için kabus oldu. Bekleme yapan araçların uzun kuyruklar oluşturduğu Olimpiyat Kavşağı’nda neden geniş yolun daraltıldığı ise bir türlü anlaşılamadı.

Çalışmayan ışıklar, kazalara davetiye çıkartıyor

Olimpiyat Kavşağı’nda ayrıca bütün bu sorunların yanı sıra trafik ışıkları da çalışmıyor. Hal böyle olunca da araçlar, kaza yapmadan kavşağı kullanmaya çalışıyor. Transit geçen araçlar nedeni ile de kavşakta dönmeye çalışan yada karşıdan karşıya geçmeye çalışan araç büyük tehlikeleri de aşmak zorunda kalıyor

“Beceremediniz, eski kavşağımızı verin”   

Düzceliler ise Olimpiyat Kavşağı’nda yapılan saçma sapan uygulama sonrasında yaşanan soruınlardan bıktıklarını belirterek; “Karayolları ekipleri düzenli bir kavşağı yaptıkları çalışmalar ise saçma sapan hale getirdi. Bize eski kavşağımızı geri versinler” diyerek isyan ettiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Çalışmayan, Trafik, Işıkları, Tehlike, Saçıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı