Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 13:52 Bu haber 277 kez okundu
 
Çocuklara Moral Oldular
...
EĞİTİM Haberi


Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören diyabetli çocuklar adına anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören diyabetli çocuklar ile drama ve oyun atölyeleri gerçekleştirdi.

Diyabetle mücadele eden çocukların tedavi sürecinin, bu tarz etkinliklerle ruhen desteklenmesinin ve hastalığın olumsuz yönlerinin azaltılmasında oyunun araç olarak kullanılmasının amaçlandığı etkinlikte, tedavinin eğlenceli ve daha kolay hale gelmesi hedeflendi.

Etkinlikte Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencilerinden; Merve Çıldır, Melike Akdoğan, Emine İlhan, Beyza Çetinkaya ve Cansu Çakır yer aldı.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin, diyabetli çocukların tedavi sürecinde eğitici oyunlar, yüz boyama etkinlikleri ve çeşitli yarışmalar düzenlemesinden memnuniyetlerini dile getiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, bu çalışmaların sürekli hale getirilmesine ve iş birliklerine açık olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Çocuklara, Moral, Oldular,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı