Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 20:23 Bu haber 356 kez okundu
 
Delta Alfa Çalışanları, İşçi Arkadaşlarını Yalnız Bırakmadı
...
GÜNDEM Haberi


Teksif sendikası üyesi Delta Çorap Fabrikası çalışanları, SBS Tekstilde sendika değiştirdikleri gerekçesiyle baskı gördüğü iddia edilen işçi arkadaşları için eylem yaptı. Fabrika önünde yaptıkları eyleme Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Örgütlenme Eğitim Sekreteri Ersin Çelik’te katıldı.

Türk’iş’e bağlı Teksif Sendikası üyesi Delta Çorap Çalışanları, sendika değişikliği nedeniyle baskılara maruz kalan SBS Tekstil çalışanlarına destek vermek için fabrika önünde eylem yaptılar. Eyleme Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Örgütlenme Eğitim Sekreteri Ersin Çelik’te Delta Alfa çalışanlarını yalnız bırakmadı.

Eylemde konuşan Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Örgütlenme Eğitim Sekreteri Ersin Çelik; İşçilerin sendika değiştirmek en doğal hakları olduğunu belirterek, fabrika çalışanlarını yalnız bırakmayacaklarını ve haklarını sonuna kadar koruyacaklarını dile getirdi. Ersin Çelik; “İşçi arkadaşlarımız, fabrikada haklarını savunmaktan uzak tablo sergileyen ve tek yaptığı aidat toplamak olan bir sendikadan ayrılarak, TEKSİF’e geçmeyi istediler. Ancak işyeri sahibi tarafından işçi arkadaşlarımıza baskılar uygulanmakta. İşçilerin sendika değiştirmek anayasal hakkıdır. Bu haklarını korumak için sonuna kadar yanlarında olacak ve onlara destek vereceğiz” dedi.

Delta Alfa Çorap Fabrikası İşyeri baş temsilcisi Sedat Mıhçı ise; “SBS tekstilin önündeyiz. Burada olmamızın nedeni ise fabrikada bir sendika var. Biz TEKSİF Sendikası olarak burada çalışan arkadaşlar sendika değiştirmek istediklerini bize ilettiler. Bizim görevli bölge temsilcimiz ve Genel Başkan Yardımcımız buraya gelerek işçi arkadaşlarımıza sendikalarını değiştirebileceklerini, memnun olmadıkları sendikadan istifa ederek TEKSİF’e gelebileceklerini anlatmaya geldi. Ancak içeride hem halen o sendikanın ve işverenlerin baskıları olduğunu duyduk. O nedenle buraya Delta Alfa Çorap Fabrikası işçileri olarak destek vermek amacıyla geldik. SBS işçilerinin yanlarında olduğumuz bilmelerini istedik” dedi.

İşçilere destek olmak için fabrika önünde eylem yapan işçiler ayrıca slogan da atarak, fabrika içindeki işçilere destek verdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Delta, Alfa, Çalışanları,, İşçi, Arkadaşlarını, Yalnız, Bırakmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı