Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 11:41 Bu haber 203 kez okundu
 
Dik Duruşuyla Her Daim Kadınların Yanında
...
Haberi


Ordu'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i evinin önünde öldüren Özgür Arduç, hakim karşısına çıktı. Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay’da duruşmada hazır bulundu.

Nakledildiği yarı açık cezaevinden firar edip üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç dün hakim karşısına çıktı. 

Duruşmaya Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay’da katılım sağladı. Her daim kadın hakları savunuculuğu yapan ve kadınların yanında olan dik duruşuyla takdir toplayan Düzce’nin güçlü kadını Av. Azade Ay, “Yaşam hakkı elinden alınan Ceren Özdemir’in ilk duruşması bugün Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştirildi. Hukukun üstünlüğünü savunmak ve insan haklarının korunması yasal görev ve sorumluluğumuzun görevi duruşmada hazır bulunduk, mücadelemiz şiddet bu topraklardan yok oluncaya kadar devam edecektir.” ifadelerinde bulundu.

Duruşmaya dakikalar kala Ordu Adliyesi önünde geniş çaplı güvenlik önlemleri alınırken Türkiye’nin farklı illerinden gelen kadın platformu üyeleri de kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Duruşmaya SEGBİS'le bağlanıp ifade veren Arduç, Dışarıda kendime laf geçiremiyorum. 6 yaşında çocuğu da öldürecektim, öldüremedim. Karşıma kim çıkarsa öldürmek istedim. O çıktı. Beni çıkarmayın, ben çıkınca yine öldürürüm" dedi. 

Duruşma sanık ve tanıkların dinlenmesinin ardından 20 Ocak 2020'ye ertelendi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Dik, Duruşuyla, Her, Daim, Kadınların, Yanında,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı