Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 16:26 Bu haber 140 kez okundu
 
Düzce Borsa İstanbul MTAL’a AR-GE merkezi kuruldu
...
EĞİTİM Haberi


Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 16 ilde bulunan Mesleki ve Teknik Liselerde AR-GE Merkezi kurulmasına karar verdi. Düzce’de bulunan Borsa İstanbul MTAL’de 16 ilden biri olarak seçildi ve AR-GE merkezi Düzce’de kuruldu.


Covid-19 salgını ile mücadelede dezenfektandan maske ve tuluma, solunum cihazından maske makinesine kadar pek çok ürün üreterek ön saflarda yer alan Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi üretim kapasitesini geliştirmek ve mesleki eğitimi daha da güçlendirmek için 16 ilde 30 AR-GE merkezi kurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu üretim kapasitesini geliştirmek ve mesleki eğitimi güçlendirmek için AR-GE dönemi başlatmıştı. Çalışmalarını tamamlayan MEB, 16 ilde belirlediği 30 AR-GE merkezini açıkladı. Bu kapsamda Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de AR-GE merkezi kuruldu.

Belirlenen 30 okul arasında olan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9 alan ve 20 dalda eğitim veriyor. Eğitimin niteliği ve fiziki imkânları ile Düzce ve bölgenin mesleki eğitim çalışmalarına AR-GE desteği ile katkı sağlayacak.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, Borsa, İstanbul, MTAL’a, AR-GE, merkezi, kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı