Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 14:18 Bu haber 122 kez okundu
 
Düzce’de Gaziler Günü Kutlandı
...
GÜNDEM Haberi


Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin “Gazi” ünvanını verişinin yıldönümünde gaziler günü pandemi nedeniyle yapılan sadece törenle kutlandı. Anıtpark’ta yapılan törende konuşan Düzce Muharip Gaziler Derneği Başkanı Vedat Nefesoğlu; “Gaziler vurulunca değil, unutulunca ölür” dedi.

19 Eylül 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanı verildi. Unvan verilişi ile birlikte her yıl 19 Eylül tarihi gaziler günü olarak kutlanmaya başladı.

Türklerin tarih boyunca yaptığı fvaroluş savaşlarında ve Türkiye’nin tarih boyunca vatan oluşunda verdikleri can siperhane mücadele ile canlarını siper eden gaziler için Anıtpark’ta pandemi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde sadece tören düzenlendi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ümit Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Okan Özkasap, Düzce Muharip Gaziler Derneği Başkanı Vedat Nefesoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri, siyasi parti il başkanları ve gazilerin katıldığı tören Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına Vali Atay, Belediye Başkan Yardımcısı Özkasap ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nefesoğlu’nun çelenk koyması ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziler günü mesajı okundu.

Ardından konuşma yapan Düzce Muharip Gaziler Derneği Başkanı Vedat Nefesoğlu; “Hem vatan savunmasında hem de Türk Ordusunun sınırdışı operasyonlarına katılarak en kutsal değerleri olan bedenlerini siper etmiş gazilere vefa borcu olduğunu belirterek; “Gaziler bu topraklar için yüzyıllar boyu hem içeride hem de dışarıda savaşmış kimselerdir. Bu toprakların vatan oluşunda çok büyük fedakarlıklar göstermişlerdir. Onlara vefa borcumuz olduğunu lütfen unutmayalım. Gaziler, vurulunca değil unutulunca ölürler” dedi.

Atay ve protokolden gazilere korona uyarısı

Tören sonunda Anıtpark’ta gazilerle ayaküstü sohbet eden Düzce Valisi Cevdet Atay ve protokol üyeleri Korona virüse karşı gazilere uyarılarda bulundular. Gazilerin sağlıklarına dikkat etmelerini isteyen Vali Cevdet Atay; “Sizler bizim için önemlisiniz. Ancak yaş itibarıyla da risk grubu içindesiniz. Lütfen kendinize korona virüse karşı dikkatli olun”dedi.

  Tören konuşmaların ardından sona erdi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce’de, Gaziler, Günü, Kutlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.


HZ.ALİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı