Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 14:15 Bu haber 182 kez okundu
 
Düzce En Fazla Kiraya Para Ayırıyor
...
EKONOMİ Haberi


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Düzce halkı tüketim harcamalarında en fazla payı konut ve kiraya ayırdı.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Türkiye'deki hane halkı tüketim harcamalarının payındaki 5,4’ünü Düzce harcıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Hane halkı Bütçe Araştırması'nın 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre, Düzce’deki hane halkı tüketim harcamalarında harcama türlerinde en fazla payı 21,4 ile konut ve kiraya ayırırken, harcama türleri içinde en düşük payı ise 1,5 ile eğitim hizmetleri pay ayırdı.

Düzce’de hane halkı tüketim harcamalarında diğer harcama türlerine ayırdığı pay  ise söyledi;

20,4 ile Ulaştırma, 19,9 Gıda ve alkolsüz içecekler, 7,6 Mobilya, ev aletleri ve ev bakım hizmetleri, 5,9 ile Giyim ve ayakkabı,5,9 ile Lokanta ve oteller, 4,4 ile Çeşitli mal ve hizmetler, 4,2 Alkollü içecekler, sigara ve tütün, 3,5 ile Haberleşme, 2,9 ile Eğlence ve kültür, 2,4 ile Sağlık, 1,5 ile Eğitim hizmetleri pay ayırdı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, En, Fazla, Kiraya, Para, Ayırıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı