Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 16:18 Bu haber 87 kez okundu
 
Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi Toplandı
...
Gündem Haberi


Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzısıhha Meclisi, Vali Zülkif Dağlı Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Korona Virüs  (covid- 19) salgınına karşı mücadele kapsamında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda virüsle mücadele kapsamında alınan kararlara uymayan vatandaşlara 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası uygulanacağı belirtildi. 

Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi şehirde koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında toplantı gerçekleştirdi.

Korona Virüs  (covid- 19) salgınına karşı mücadele kapsamında gerçekleştirilen toplantıda alınan önlem kararlarına uyulmaması halinde uygulanacak cezalar açıklandı.

 Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi Toplantısında alınan kararlar şu şekilde sıralandı:

“Çin’in Vuhan Kentinde başlayan koronavirüs (covid-19) pandemisi, birçok ülkede hızla yayılıp göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir.Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasının engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır. Bu kapsamda aşağıda yer alan kararlara hassasiyetle uyulması gerekmektedir.

*Ana faaliyet konusu hamur, yufka, bazlama, simit, poğaça, gözleme, kadayıf, mantı, pasta, börek, tatlı, vb. unlu mamülleri üretimi ve satışı adı altında faaliyet gösteren her türlü restoran, lokanta, pastane, iş yerleri içerisinde servis ve hizmet sunumu yapılmaması, sadece paket servisi ve reyon satışı yapılmasına, ayrıca iş yeri açma ve çalışma ruhsatında lokanta ve kafetarya adı altında faaliyet gösteren iş yerlerinde ana faaliyet konusu lokanta olan iş yerleri sadece lokanta hizmeti vermesi ve bunun dışında her hangi bir faaliyette bulunmaması gerekmektedir.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun yukarıda aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde olmak üzere ;

a.Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 3,150 TL

b.Kabahatler Kanunun 282. Maddesi gereğince 392 TL

c.Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı TCK 195. Maddesi gereğince “ 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, İl, Umumi, Hıfzısıhha, Meclisi, Toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı