Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 14:38 Bu haber 198 kez okundu
 
Düzce'ye Sahra Hastanesi Kazandırıldı
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Birimi Düzce’ye hava kanallı Sahra Hastanesi kazandırdı.

Her türlü afet durumunda acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz sunulmasında ve konaklama, depolama alanları ile komuta kontrol merkezi olarak kullanılmak üzere 76 m² hava kanallı Sahra Hastanesi Düzce’ye kazandırıldı.

Düzce jeopolitik konumu ve hava koşulları sebebiyle doğal afetlerin görüldüğü bir coğrafyada bulunması sonucu geçmişte yaşanılan deprem, sel gibi doğal afetler gelecekte de karşılaşabileceği tehditler olarak varlığını devam ettiriyor.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak acil ve olağan dışı durumlar ile doğal afetlere hazır olma kapasitesinin en üst seviyeye çıkarılması, bu gibi durumlarda sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve hızlı devamının sağlanması ve insan sağlığını korumak amacıyla UMKE Birimi Düzce’ye 76 m² hava kanallı şişme çadır kazandırdı.

Hızlı kurulabilen hava kanallı şişme çadırların kullanım alanları sahra hastaneleri, ilk yardım yerleri, konaklama ve depolama alanları ile komuta mahalleleridir.

Sahra hastaneleri her türlü afet durumunda acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz sunulmasında ve konaklama depolama alanları ve komuta kontrol merkezi olarak kullanılıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce'ye, Sahra, Hastanesi, Kazandırıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı