Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:45 Bu haber 427 kez okundu
 
Düzce'ye Yeni Görünüm Kazandırılıyor
...
GÜNDEM Haberi


1999 Düzce depreminde hasar gören ve sonrasında prefabrike olarak kullanılan yapılar yıkılıyor. Yapılan yıkım çalışmalarıyla depremin izleri 21 yıl sonra silinerek şehre yeni bir görünüm kazandırılıyor. 

1999 yılında Düzce’de meydana gelen depremde yıkılan bina sonrası prefabrike olarak kullanılan tek katlı yapılar için yıkım çalışmaları başlatıldı.

Kültür Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan ve dükkan olarak kullanılan yapıların yıkımı ile birlikte Düzce’de depremden kalma yıkık ve eski bina görünümü ortadan kaldırılıyor.

2018 yılında Düzce’de metruk ve hasarlı bina kalmayacak diyerek harekete geçen Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin talimatlarıyla başlatılan yıkım çalışmaları şehrin çehresinin değişmesine katkı sağlıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce'ye, Yeni, Görünüm, Kazandırılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı