Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 14:48 Bu haber 132 kez okundu
 
Düzceli Bisikletçilerden Anlamlı Tur
...
GÜNDEM Haberi


15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 4. yıldönümünde Düzce Bisikletçiler Kulübü üyeleri, Silahlı Terör Örgütü FETÖ/PDY üyeleri tarafından 15 Temmuz akşamı hava saldırısında şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan anısına bisiklet turu düzenlediler. Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndan başlayan turda bisikletçiler 266 kilometre pedal basarak, Ufuk Baysan’ın kabrine geldiler.

15 Temmuz akşamı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeleri tarafından girişilen hain darbe kalkışmasının 4. yıldönümünde 15 Temmuz gecesi hainlerin düzenlediği hava saldırısında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görevli olan 4. sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan ve 44 özel harekat polisi şehit olmuştu. Hain kalkışmanın 4. yıldönümünde Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan anısına bisiklet turu düzenleyen Düzce Bisikletçiler Kulübü üyeleri, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek 44 polisin şehit olduğu yerde anıtı gezdiler. 14 Temmuz’da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndan yola çıkan bisikletçiler, 15 Temmuz sabah saatlerinde Ufuk Baysan’ın baba ocağına ulaştı. Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın kabrini ziyaret eden bisikletçileri Ufuk Baysan’ın abisi Ümit Baysan karşıladı.

Ufuk Baysan’ın kabri başında dua eden Düzce Bisikletçiler Kulübü üyeleri, Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın ruhunu şaad ettiler.   

  Düzenledikleri bisiklet turu hakkında bilgiler veren Düzce Bisikletçiler Kulübü Başkanı Selim Cicü;  15 Termmuz’un 4. yıldönümü. Bizde bu sene Şehit Ufuk Baysan turunun 3.’sünü yapıyoruz. 2 Tanesini Düzce’den çıkmadan yapmıştık. Hatta geçen yıl bütün ilçeleri dolaşarak 300 kilometre pedal çevirmiştik. Gece 12’de başlayıpğ sabaha karşı buraya gelmiştik.  Bu senede Ufuk Baysan’ın şehit olduğu yerden kabristanına kadar gençlerimiz pedal çevirmek istedi. Salgın dolayısıyla az bisikletçi grubuyla Müdürümüzün şehit olduğu yerden Gölbaşı Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden çıkarak Düzce’de kabristanına kadar pedal bastık. Çok bisikletçimiz katılmak istedi ancak maalesef korona virüs nedeniyle az bisdikletçi ile bu organizasyonu gerçekleştirdik. Şehitlerimizi unutturmayacağız. Biz oraya gittiğimizde Zırhlı Personel taşıyıcıları var. Şehit Ufuk Baysan adını taşıyan zırhlı araç yanımızdan geçti. Onu görünce çok duygulandık. Oradaki Özel Harekatçı arkadaşlarda bizimle çok yakından ilgilendi” dedi.

  “Şehidimiz için bu tur az bile”

  Bisiklet turuna katılan Kerem Acaroğlu ise duygularını ifade ederek; “Şehidimiz için bunun daha çoğunu yapmalıyız fakat elimizden gelen bu. Çok güzel duyguydu. Ankara’dan şehidimizin kabrine geldik” dedi.

 

  “Şehitlerimiz olmasaydı biz bugün rahatça pedal çeviremezdik”

  Bisikletçilere otomobil ile refakat eden Türkan Avcan; “Ben bu turda pedal çevirmedim ama arkadaşlarıma arabamla eşlik ettim. 260 kilometre pedal çevirdiler Şehidimiz Ufuk Baysan için. Başkanımız selim Cicü’nün de dediği gibi onlar olmasaydı biz değil 260 kilometre 1 kilometre bile pedal çeviremezdik. Ruhları şaad olsun. Biz gençlerimize şehitlerimize saygı duyma ruhunu yaşatmak için organizasyonu yapıyoruz. Ancak burada sınavın en büyüğünü Ufuk Baysan’ın ailesi verdi. Ailesinin Allah sabır versin” dedi.

  “260 Kilometre pedal çevirdik ama yorulmadık”

  Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndan Ufuk Baysan’ın kabrine kadar pedal basan Mustafa Arslanoğlu; “Ne kadar zor bir tur olsa da şehidimiz bu topraklar için şehit olmuş, bizim 260 kilometre pedal basmamız az bile. Duygularımı şu an ifade edfemem ama hepimizin içinde olağanüstü bir duygu vardı. Çok anlamlı bir iş için pedal çevirdiğimiz için yorulduğumuzu anlamadık bile” diye konuştu.

  “Amacımız 15 Temmuzları ve şehitlerimizi unutturmamak”

  Bisikletçi Mehmet Erdoğan ise; “Düzce’den yola çıkarken amacımız Şehidimizi anmak, O’nu hatırlamak, O’nu unutturmamaktı. Bunu yapmamızın amacıda bizde dahil gelecek nesillerin şehidimiz Ufuk Baysan’ı ve 15 Temmuzları unutmaması ve O’na değer vermesiydi. Zaten Gölbaşı’na gittiğimizde hepimizin tüyleri diken diken oldu. Duygularımızı tarif edemiyorum. Şu an bile yorgun değilim desem yeridir. Çünkü yüce bir amaç için biz pedal çevirdik” dedi.

  Ağabeyden bisikletçilere teşekkür

  Programın sonunda bisikletçilere teşekkür eden Ufuk Baysan’ın abisi Ümit Baysan; “Ufuk, zaten cennette zaten rahat ama dualarla çok daha rahat edecek. Bisikletçi kardeşlerim sizlere de teşekkür ediyoruz. Kardeşim için yüzlerce kilometre pedal çevirdiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Sağ salim geldiniz asıl önemli olan oydu. Dilerim çok daha başarılı olursunuz. Çok daha iyi yerlere gelirsiniz. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

  Konuşmaların ardından bisikletçiler, 15 Temmuz Şehidi Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın kabriden ayrıldılar. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzceli, Bisikletçilerden, Anlamlı, Tur,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı