Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 14:34 Bu haber 82 kez okundu
 
Düzceli Esnaftan Örnek Tutum
...
Gündem Haberi


Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Saydam ve Yalçın Top, Meclis Üyeleri Hasan Arslan ve Tanju Acar ile Disiplin Kurulu Başkanı Cengiz Yavuz’la birlikte Düzce’de faaliyet gösteren yerel market zincirleri ve kolonya üretimi yapan firmalara teşekkür ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde TOBB tarafından yayınlanan yazıyla birlikte piyasa araştırmalarına hız veren Düzce TSO Yönetimi ve Disiplin Kurulu, son zamanlarda dünya genelinde yaşanan Yeni Tip Korona Virüsü Salgını dolayısıyla hijyen malzemeleri ve temel gıda malzemelerine rağbetin artması, durumun bazı fırsatçılar tarafından spekülasyon yapılarak fiyatların şişirilmesi konusunda hızlıca araştırmalar yapılarak Düzce’de henüz bu yönde bir soruna rastlanmadığı tespit edildi.

Bunun yanı sıra yerel market zincirlerinden Baykal Market, Düzpaş ve Halkmar, son zamanlarda tedarikçi kaynaklı olmayan hiçbir ürününe zam yapmamış, müşterilerine mevcut tarifeleri üzerinden hizmet etmeye devam etmişlerdir. Düzce’nin en köklü firmalarından biri olan ve ülke genelinde üne sahip Servet Kolonyaları da fiyat politikasında herhangi bir değişikliğe gitmemiş, gelen yüklü sipariş taleplerini geri çevirerek yerel halkın taleplerine karşılık vermeye yönelmiştir.
Bu bilgiler ışığında hareket eden Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, 4 büyük firmanın yetkililerini ziyaret ederek, Düzce’ye ve Türkiye’ye örnek olabilecek fiyat uygulamaları dolayısıyla kendilerine teşekkür ettiler.

Düzce’nin market ürünleri konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağını belirten firma yetkilileri, gelen tüm taleplere karşılık verebilecek düzeyde stoklarının mevcut olduğunu ifade ettiler.

Servet Kolonyaları’nın sahibi Nurten Bucurgat da uzun yıllardan beri Düzcelilere hizmet ettiklerini, yaşanan bu elim salgın vakası dolayısıyla herhangi bir ürünlerine zam yapmadıklarını, şehir dışından gelen yüklü ürün taleplerini de şimdilik askıya aldıklarını ifade etti.
Yapılan ziyaretlerde yerinde tespitler de yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, şeffaf fiyat politikaları dolayısıyla firma yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzceli, Esnaftan, Örnek, Tutum,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kendi ayıbını görür ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı