Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 19:36 Bu haber 160 kez okundu
 
Fahiş Fiyatlı Maskelerden Eczacılarda Dertli
...
Haberi


Korona virüsten korunmak için bütün uyarılara rağmen vatandaşların maskelere rağbet göstermesi nedeniyle, maske fiyatları arttı. Bu durum ise en çok eczacıları mağdur ediyor. Maske almak için eczanelere başvuran vatandaşlara “elimizde yok” demek zorunda kalan eczacılar, vatandaşların sert tepkisine maruz kalıyor. Bu durumda en çok eczacıları üzüyor.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi sonrasında dezenfektanlardan maskelere kadar birçok hayati önem taşıyan ürün piyasada fahiş fiyatlarla satılmaya başladı. Özellikle korona virüse karşı önleyici tedbir olarak önerilen maskeler ve eldivenler hem piyasada yoğun talep nedeniyle bulunamazken, maske fiyatlarındaki artış ise en çok eczacıları mağdur ediyor. Maske almak için eczanelere gelen vatandaşlara “elimizde yok” demek zorunda kalan eczacılar, vatandaşların haksız ve sert tepkilerine maruz kalıyor. Maske fiyatlarında üretici ve tedarikçilerin fiyatları artırması nedeniyle, vatandaşa ulaşımda son adres olan eczacıları mağdur eden bir diğer etken. Üretici ve tedarikçilerin fiyatları artırması nedeniyle özellikle maske satışında fiyatların tedarikçiler nedeniyle olduğunu söyleyen eczacı teknisyeni Nurhayat Güney, yaşadıkları mağduriyeti anlatarak, maskenin olmadığını ve maske fiyatlarının yüksek olmasının nedeninin de kendilerinden kaynaklanmadığını dile getirerek vatandaşlardan anlayış beklediklerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Fahiş, Fiyatlı, Maskelerden, Eczacılarda, Dertli,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı