Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 11:45 Bu haber 91 kez okundu
 
İl Müdürü Yılmaz Standı Ziyaret Etti
...
Yaşam&Sağlık Haberi


Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Aziziye Mahallesi’nde kurulan KETEM standını ziyaret etti.

Kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, Kanser taramalarını yaygınlaştırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kanser tarama standı açıldı.

 

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlıklı Yaşam Merkezi Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Birimi ekiplerince Merkez Aziziye Mahallesi Aziziye Camii önünde açılan ve ücretsiz kolorektal Kanser taraması yapılan standı İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ziyaret etti.


İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi KETEM birimi olarak kolorektal kanser taramasını 50-70 arası kadın ve erkeklere 2 yılda bir gaitada gizli kan testi yapılmaktadır.

Bireyin 1. derecede yakın akrabalarında kolon kanseri öyküsü var ise taramaya 40 yaşında başlanılmaktadır.

Taramalar sonucunda test sonucu pozitif olan bireyleri ileri değerlendirme ve kolonoskopi için hastanelerimize yönlendirilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İl, Müdürü, Yılmaz, Standı, Ziyaret, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı