Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 13:43 Bu haber 175 kez okundu
 
İŞKUR Mağduriyet Yaşanmaması İçin Hafta Sonu Mesaisi Yapıyor
Korona Virüs salgını nedeniyle işverenlerin ve çalışanların evlerinde kalması nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek açıklanan istikrar paketleri ile birlikte iş yükü artan İŞKUR hafta sonu da hizmet vermeye devam ediyor.
Haberi


Korona virüs salgını nedeniyle çalışma hayatında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle devlet bir dizi istikrar ve kolaylık paketlerini yürürlüğe koydu.

Çalışma hayatı olumsuz etkilenen işveren ve çalışanlar içinde çeşitli ödenekler hayata geçirildi. Ödenekler İŞKUR kanalı işe çalışan ve işverenlere aktarılırken, İŞKUR’un da iş yükü arttı.

Bu kapsamda artan iş yükünü hafifletmek ve başvuran insanları mağdur etmemek için İŞKUR Düzce İl Müdürlüğü Cumartesi ve Pazar günü de çalışma kararı aldı.

Vatandaşlar bu süreçte, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulan 32 bin personel alımı başvuruları, kısa çalışma ödeneği başvurusu ve bu süreçte işten çıkarılanlar ise işsizlik maaşı başvuruları için yoğun başvuruda bulunuyorlar.

İŞKUR yetkileri de, gelen başvuruların evraklarını yetiştirerek vatandaşların ve işverenlerin mağdur olmasını önlememeye çalışıyorlar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İŞKUR, Mağduriyet, Yaşanmaması, İçin, Hafta, Sonu, Mesaisi, Yapıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı