Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 18:24 Bu haber 205 kez okundu
 
Kabasakal: Şimdi Değişim Zamanı
...
GÜNDEM Haberi


Yıllardır kendisinin de esnaf olduğunu ve esnafın dilinden en iyi kendisinin anlayacağını söyleyen Murat Kabasakal, Deri ve Deriden Mamül Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanlık adayını ilan etti. 

Esnafların birlik ve beraberlik içinde olmasını istediğini belirten Murat Kabasakal “Yıllardır esnaf olduğum için esnafın sorunlarını gayet iyi biliyorum. Ve bu sorunlara önerileri olan birisiyim. 6 yıllık oda yönetimi ve 4 yıllık bir üst kuruluşumuz olan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) yönetiminde tecrübem bulunuyor. Bu tecrübe ve birikimi odamıza bağlı olan esnaflarımıza aktarmak için çalışmaya girmiş bulunmaktayız. Esnafımızın bir birlik bir kuvvet olduğunu göstermek amaçlı böyle bir yola çıktık.   Tüm üyelerimizi 5 Şubat’ta Merve düğün salonunda yapılacak olan genel kurula bekliyorum. Şimdi değişim zamanı diyoruz” dedi. 

Odada mental yorgunluk var

Aday olma sebebinin odada bulunan mental yorgunluk olduğunu söyleyen Kabasakal “Şu anda mevcut başkanımız kişilik ve yapı olarak gayet iyi bir insan. Yalnız odamızda bir mental yorgunluğu olduğunu htik. En çok pandemi döneminde esnaflarımızın çektiği sıkıntıları bizler de yaşadık. Bire bir içerisindeydik. Esnaflarımızla girdiğimiz bu yolda odamızda bulunan mental yorgunluğu atabilmek amaçlı projelerimizde üniversitede hazırladığımız hocalarımızla öğrencilerimiz ile hazırladığımız projeler ile bunu esnaflara sunmak adına buraya katıldık.” İfadelerini kullandı. 

“2 buçuk ay proje üzerinde çalıştık”

Niyagara (Kinetix) mağaza sahibi Murat Kabasakal, esnafın sorunları ve çözümleri için büyük çaba sarf ettiğini ve bu sorunlar üzerine proje hazırladığını söyledi. Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Oğuz Demirel ile hazırladığı projenin çok kapsamlı olduğunu söyleyen Kabasakal “İşletme fakültesinde bulunan öğretim görevlisi Oğuz Demirel ve öğrencileri ile beraber iki buçuk ay çalıştığımız bir proje var. Sorunlarımızı yazdık, bu sorunlarla hangi bakanlıklar ilgileniyor bulduk. Ve çözüm önerileri de bulduk. Sorunu sadece bildirmekle kalmadık, çözümlerine de vakıfız” dedi. 

“Başkanlığı tek başıma açıklamayı uygun gördüm”

Esnafla sürekli bağlantı içinde olacaklarını belirten Kabasakal  Yönetim kurulu üyelerinin üst gruplar tarafından çok fazla baskıya maruz kaldığını belirtti.  Kabasakal “Yönetimimiz şu anda genç ve kendi branşlarında bilgili arkadaşlardan oluşuyor. Fakat şu anda başkanlığımı kendi başıma ilan etmeyi uygun gördüm. Çünkü yönetimdeki arkadaşlarım üst gruplar tarafından çok baskı altında. Son günlerde yönetimimde bulunan arkadaşları da ilan edeceğim” şeklinde konuştu. 

Murat Kabasakal, Oda Başkanlığı görevine geldiği taktirde ilk 6 ay içerisinde oda üyeleriyle bir araya geleceğini ve sorunları tek tek dinleyeceğini söyledi. Odada bulunan halı yıkamaları, büjiteriler, ayakkabıcılar, tamirciler, ambalaj grupları vb. grupları kendi alanlarında toplayarak sorunları gündeme getireceğini belirtti. Mevcut yönetimin yorulduğunu ve değişim zamanı olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kabasakal:, Şimdi, Değişim, Zamanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Evlat kokusu, cennet kokusudur.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı