Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 12:30 Bu haber 1532 kez okundu
 
Karantina'ya alınacak kızlarını hastaneden kaçırdılar
Düzce’nin Gölyaka İlçesi’nde 12 gün önce Almanya’dan gelen Filiz ailesinin 5 yaşında ki kızları ateş ve boğaz ağrısı şikayeti yaşamaya başladı. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edilen küçük kız buradan da Atatürk Devlet Hastanesi’ne karantinaya alınmak üzere sevk edilecekken baba küçük kızını hastaneden kaçırdı.
ASAYİŞ Haberi


Olay gece saatlerinde meydana geldi. Almanya’dan 12 gün önce Türkiye’ye gelen Filiz ailesinin kızları Şirin Filiz (5) gece saatlerinde ateş ve boğaz ağrısı şikayeti yaşamaya başladı. Küçük kız baba Ünal Filiz tarafından ilk olarak Gölyaka Entegre Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Şirin Filiz buradan Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi’ne sevk edildi. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapılan ilk tetkiklerde küçük kızın koronavirüs taşıdığı şüphe edildi ve ileri tetkiklerinin yapılarak gözetim altında tutulması için Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne sevk edilmesine karar verildi. Kararı duyan baba Ünal Filiz, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde ki kızını alarak kaçmaya başladı. Hastanede ki sağlık çalışanlarının haber vermesi üzerine baba ve küçük kızı Yığılca sapağı mevkiinde polis ekipleri tarafından yakalandı. Küçük kız Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülerek gözetim altına alınırken, baba ise polis ekiplerinin gözetimine alınarak Şehit Osman Çatana Polis Merkezi’ne götürüldü.

Küçük kızdan alınan numunelerin inceleneceği ve 1 hafta boyunca Atatürk Devlet Hastanesi’nde gözetim atlında tutulacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Karantina'ya, alınacak, kızlarını, hastaneden, kaçırdılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı