Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 21:29 Bu haber 389 kez okundu
 
Korona virüs onlara daha ulaşmadı!
...
Gündem Haberi


Türkiye'de Korona Virüs sonrasında bir çok önlemler alındı. Okullar tatil edildi. Kafeler, sinemalar kapatıldı. Konserler, gösteri merkezleri kapatıldı. Vatandaşlara evden çıkmayın uyarısı yapılırken, dün gündeme getirdiğimiz  'Herşeye rağmen gezi düzenleyeceklermiş' haberimiz büyük ses getirdi. Düzce'li bir firma gezi düzenleyeceklerini belirtmiş, bizlerde haberimizde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Batı Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Güner ile Düzce Kültür ve Turizm İl Müdürü Resul Taştan'a çağrıda bulunarak ilgili firmanın gezilerine nasıl onay verdiğini merak etmiş ve akıllara karışıklık getirdiğini duyurmuştuk. 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Batı Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Güner'in sahibi olduğu firmanın geçtiğimiz günlerde Doğu Ekspresi adı verilen Ankara-Kars treni ile yolculuk ile gezi düzenlediği ortaya çıktı. TURSAB'ın Batı Karadeniz Bölge Başkanı olmasına rağmen Korona Virüs için hiç bir tedbir almadan yolcularla birlikte gezi düzenlemesi insanları toplu bir ortama sokması bazı vatandaşlarda kafa karışıklığı oluşturdu. Sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğrafların altına ise bir vatandaş 'Dikkat edin' yazması firmanın Korona Virüsü hala takmaması dikkatlerden kaçmadı. 

İnşallah virüs yolculara bulaşmaz!

Düzce'den 40 yolcu ile Doğu Ekspresi gezisi düzenleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Batı Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Güner'in firması ile yolculuk yapanlardan inşallah hiç kimseye virüs bulaşmaz. Tura katılanlardan alınan bilgilere göre firmanın turu ileri bir tarihe almadığı veya turu iptal etmediği için zorunlu bir şekilde geziye katıldıklarını firmanın tüm tedbirleri aldıklarını gezi boyunca maske ve el dezenfektanı dağıtacağını söylemesine rağmen hiçbir şey yapmadığını belirtti. Aynı kişi arkadaşları ile birlikte tur dönüşünde hastaneye gittiklerini sonuçlarının negatif çıktığını dile getirdi. Diğer yolcularda virüs olmaması ise tek temenni olacak. Düzce Turizm İl Müdürü Resul Taştan'ı gezi düzenleyecek firmalara Bakanlığın kararlarının hatırlatmasını ve bilgilendirme yapılması bekleniyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Korona, virüs, onlara, daha, ulaşmadı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı