Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 13:22 Bu haber 1191 kez okundu
 
Korona virüs salgınında son durum Düzce'de nedir?
...
KORONA VİRÜS Haberi


Türkiye’de korona virüs hastalığı ilk olarak 11 Martta çıktı. Fakat Düzce’de ilk vaka 29 Mart tarihinde çıktı. Virüsün çıktığı ilk günden bugüne kadar Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekibi yaklaşık 9 bin kişiye korona virüs testi gerçekleştirdi. 29 Mart ila 17 Temmuz itibari ile Düzce’de gerçekleştirilen testlerin 602’si pozitif olarak sonuçlandı.

 

DÜZCE’DE KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Düzce’de 602 kişinin testlerinin pozitif çıkmasına karşın Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Çağsu Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde pandemi doktorları ve enfeksiyon hastalıkları doktorlarının yoğun çabası ile bir çok kişi hastanelerde iyileştirilerek evlerine gönderildi. Alınan son bilgilere göre Düzce’de 533 kişi iyileşerek korona virüs hastalığını yendi.

 

DÜZCE’DE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Düzce’de Korona virüs ile mücadele kapsamında hayatını kaybedenlerde oldu. Vaka sayısına göre hayatını kaybetme oranı yüzde 5’in altında olması iyi bir grafik oluştururken Düzce’de toplamda hayatını kaybeden vatandaş sayısı 14 olarak kaldı.

 

DÜZCE’DE KAÇ KİŞİ YOĞUN BAKIM VE ENTÜBE’DE?

Korona virüs salgınının en sıkıntılı süreci ise Yoğun Bakım veya entübe olmak. Ülke genelinde yoğun bakım ve entübe hasta sayılarında artış olurken Düzce’de 1 kişi yoğun bakımda tedavi görüyor. Bu tedavi gören hastanın ise entübe olmadığı ilerleyen günlerde servise çıkması bekleniyor.

 

HASTANE’DE KAÇ KİŞİ YATIYOR?

Korona virüsü kapan Düzceliler arasından sadece 17 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bu hastaların semptomları olmasından dolayı hastanede özel odalarda tutulurken, pandemi kliniği doktorları tarafından gerekli ilaç tedavisi de gerçekleştiriliyor.

 

EVLERDE KAÇ KİŞİ HASTALIĞI YENMEYE ÇALIŞIYOR?

Korona virüs semptomları göstermeyen, hastalığı ayakta geçiren kişiler hastanelere alınmıyor. Hastanede virüsü kapmaması ve semptomlarının artmaması için evlerinde karantina da kalarak hastalığı atlatmaya çalışan kişi sayısı ise 39 kişi. Bu kişiler kendi evlerinde filyasyon ekibi tarafından her gün aranıyor. Ayrıca 3 günde birde korona virüs testine tabi tutuluyor.

 

AKTİF VAKA SAYIMIZ…

Düzce’de toplamda 603 vakamız bulunuyor. Bu vakalarımızın 533'ü korona virüs hastalığını yendi. 14’ü ne yazıkki hayatını kaybetti. Toplam aktif vaka sayımız 56 kişi. Bu kişilerin 1’i yoğun bakımda 16’sı ise servislerde tedavi görüyor. 39’u ise evlerinde tedavi görüyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Korona, virüs, salgınında, son, durum, Düzce'de, nedir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı