Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 18:01 Bu haber 347 kez okundu
 
Millet Bahçesi İçin Yıkım Çalışmaları Tamamlandı
...
GÜNDEM Haberi


Düzce’nin ve Düzce belediyesinin en önemli projeleri arasında yer alan Millet Bahçesi için yatırımın yapılacağı alan üzerindeki tüm tesisler yıkıldı. Son olarak söz konusu alanda bulunan kafe de belediye ekiplerince yıkıldı.

Üç parkı içine alan Millet Bahçesi için sıra projenin uygulamasına geldi.  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şehrin göbeğinde yer alan üç parkı birleştirerek bölgenin en büyük Millet Bahçesi projesi için göreve geldiği ilk günden itibaren proje hazırlıklarını bizzat takip etti.

14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol ile 8 bin 135 metrakare büyüklüğündeki Anıtpark'ın birleştirileceği ve bu alanların toplamı olan yaklaşık 27 bin metrekare alan Millet Bahçesi 1. Etap adını alacak. Başkan Özlü daha önce yaptığı açıklamalarda Millet Bahçesi için şu bilgileri vermişti:  "Millet Bahçesi adı ile ilgili bakanlıktan hibe talebinde bulunduk. Kredisiz kaynakla bu çalışmaya yıl bitmeden inşallah başlayacağız. Burada gençler için mekanlar oluşturacağız. Seyir tepesi yapacağız, herkes Düzce manzarası ile özçekim yapacak. Buranın kaynağı hazır, parasını alıyoruz. Daha sonra etaplar halinde bu proje devam edecek. Bunların dışında şehir merkezindeki projelerimizin yanı sıra her mahallemizin talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere, kaynaklarımızı verimli kullanarak çalışmaya devam ediyoruz. Kısa bir zaman sonra Düzce'nin çehresi yepyeni bir görünüme kavuşacak, bu konuda sizlerden de destek bekliyoruz." 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Millet, Bahçesi, İçin, Yıkım, Çalışmaları, Tamamlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı