Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 12:35 Bu haber 455 kez okundu
 
Minikler Bağırsakları İnceledi
Çilimli Anaokulu öğrencileri 2023 Eğitim vizyonu kapsamında organlar aracılığıyla bilimle tanışmaya devam ediyor. Minikler bilim atölyesinde bağırsakları inceledi.
EĞİTİM Haberi


Çilimli Anaokulu çocuklarda 21. yüzyılda becelerinden yaparak yaşarak öğrenme, işbirlikli çalışma, eleştirel düşünme, yaşam boyu öğrenme ve öz düzenleme becerilerini geliştirmek için bağırsaklardan yola çıkıldı. Okulun bilim atölyesinde gerçekleştirilen aktivitede öğrencilere ilk olarak organın adının ne olduğu neye benzediği sorular sorularak çocukların düşünmesine teşvik edildi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, yemek yiyen insanlar, oturan insanlar ve yiyecek

Daha sonra öğrenciler bağısakların karın boşluğunda yer aldığını, ince ve kalın bağırsak olmak üzere iki çeşidinin olduğunu, bağışıklık sistemindeki görevlerinin büyük çoğunluğunu yerine getirdiği anlatıldı. Ayrıca, bağırsaklara ikinci beyin de dendiği aktarılırken, ince ve kalın bağırsakların insan vücudunda ki yararları miniklere anlatıldı. Bağırsaklara yararlı ve zararlı yiyecek, alışkanlık ve davranışlar hakkında bilgilendirilen öğrenciler bağırsakları büyüteçle yakından inceleme imkanı buldu. Son olarak bağırsaklara dokunan öğrenciler bağırsakların uzunluğunu, dokusunu, yapısını somut olarak deneyimlere fırsatı buldu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, yemek yiyen insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yemek yiyen insanlar, yiyecek ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve yemek yiyen insanlar

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Minikler, Bağırsakları, İnceledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı