Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:13 Bu haber 238 kez okundu
 
Miniklerden Anlamlı Ziyaret
...
EĞİTİM Haberi


Öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları, toplumsal dayanışma ve iletişim kurabilmeleri açısından önemli bir yere sahip olan huzurevi ziyareti için Doğa Koleji Düzce Kampüsü öğretmenleri harekete geçti. Sosyal bilgiler dersi Nesiller el ele projesi kapsamında 5-6-7-8.sınıf öğrencilerini Muharrem Sancaklı Huzurevi sakinleri ile buluşturan öğretmenler önemli bir farkındalığa imza atmış oldular.

Bu anlamlı organizasyon ile büyüklerini sevindiren minikler, yaşlılara hem moral oldu hem de ziyaret sayesinde farkındalık sağlanmasına yardımcı oldu. Ziyarette Doğa Koleji Düzce Liseler Müdürü Elif Özgüner, Rehber Öğretmen Berkhan Özel, Müzik Öğretmeni Meltem Dirik, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elif Esra Akbaş, Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi yetkilileri hazır bulundu.

Öğrenciler çiçek ve hediyelerini huzurevi sakinlerine takdim ederken bir yandan da yanlarında getirdikleri müzik aletleriyle onlara müzik şöleni yaşattılar. Doğa Koleji öğrencileri büyükleri ile sıcak bir sohbet gerçekleştirirken, onların anlattığı anıları ise can kulağıyla dinlediler.

Huzurevinde kalan yaşlılara yalnız olmadıklarını htirmek, az da olsa yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek amacıyla gerçekleşen bu ziyaret sayesinde, öğrenciler de büyüklere gösterilmesi gereken saygı, sevgi ve hoşgörünün önemini anladılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Miniklerden, Anlamlı, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı