Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 20:24 Bu haber 256 kez okundu
 
MT Plastik Genel Müdürü Mehmet Alp: “ Sendika Düzce’den gitmemizi istiyor”
...
GÜNDEM Haberi


1. Organize Sanayi bölgesinde bulunan MT Plastik ve MT Reklam’ın Genel Müdürü Mehmet Alp, MT Plastik fabrikası önünde yapılan sendikal faaliyet ile ilgili açıklamalarda bulundu. Alp, sendikanın tamamen yalan söylediğini, fabrikalarında grev olmadığını tam kapasite ile çalıştıklarını belirtti. 


  1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan MT Plastik ve MT Reklam’ın önünde DİSK tarafından sendikal faaliyetler 1 haftadır devam ediyor. DİSK tarafından MT Reklam’da grev yapılacağı bildirilmesine rağmen, sendika grevi MT Plastik önünde yapmaya başladı. MT Plastik ve MT Reklam’ın Genel Müdürü Mehmet Alp, MT Plastik ve MT Reklam’ın birbirinden ayrı iki farklı şirket olduğunu, MT Reklam’da herhangi bir sendika üyesi olmamasına rağmen, sendikanın greve gittiğini hukuksal olarak Yetki belgesi alan sendikanın 4’te 3’ünün sendikadan istifa etmesinin ardından herhangi bir grev yapamayacaklarını belirterek, sendikanın yalan söylediğini dile getirdi.

 

HUKUKİ SÜRECİN TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ

Alp ayrıca, sendikanın MT Plastik fabrikasının Düzce’den gitmesini istediğini, fakat buna izin vermeyeceklerini Düzce’de çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Alp şöyle konuştu: “ Yaklaşık 1 haftadır fabrikamızın önünde bize göre kanunsuz hukuka aykırı bir grev süreci başlattılar. Bizim bununla ilgili hukuki tüm çalışmalarımızı yaptık. Mahkemeye tüm belge ve bilgileri sunduk. Hukuki sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Ancak bu süreçte karşı sendika bizim aleyhimizde pek çok şey yapmaya başladı. Birleşik Metal iş sendikası bize yaptığı grev bildiriminde Sendikamız ile MT Reklam AŞ işvereni arasında bize bilgi verdiler. Fakat sendika MT plastik önünde grev yapmaktadır. MT Plastik AŞ ve MT Plastik Reklam’ın ortaklık yapıları tamamen farklı tüzel iki farklı bir şirkettir. Birleşik metal iş sendikasının yetki belgesi sahibi olduğu MT reklam AŞ’de sendikalı çalışan işçimiz de yok. Şu anda grevde olan iki işçi 2014’den beri mücadele verdiğini savundukları iki işçi MT plastik AŞ’nin işçisidir ve bu işçiler 2017 sonunda işe giren işçilerdir. 2014 süreci ile ilgili hiçbir alakaları yoktur.

 

SENDİKA KÖTÜ NİYETLİ İŞVERENİ AB'YE ŞİKAYET ETMİŞ

Sendika kötü niyetli olarak tüm bunları bize karşı kullanıyor. Bize müşteri kaybettirebilmek için ürettiğimiz ürünleri Amerika ve Avrupa’ya gönderiyoruz. Yurt içinde de satışlarımız var. Yurt dışı bayilerimizi arayarak bizim grevde olduğumuzu tedarikte sorun yaşabileceklerini söylüyorlar. Bizim böyle bir şeyimiz söz konusu değil. İşçiler üretimlerini yapmaya devam ediyor. Aynı sendika tedarikçilerimizi arayarak bankaları arayarak MT plastik ve MT reklam AŞ’de greve gidildiğini söylüyorlar. İnsanları şüphelendiriyorlar. Bunların hiç biri söz konusu bile değil. Bizim üretimimiz durması  kesinlikle söz konusu değildir. Artı grev zaten MT plastik AŞ ile ilgili değildir. Aynı sendika yine greve katılmayan işçilere tehdit ve şantaj ile kandırmaya çalışıyor. Olumlu cevap alamıyor. İşçilerimize kötü hakaretlerde bulunuyorlar. Bunlar içinde girişimlerimizi yapacacağız. Bu grevin sona erdirilmesi için mahkemelerden gerekli kararın alınmasını bekliyoruz. Yetki belgesinin 4’te 3’ü sendikadan istifa etmiş ise grev yapamıyorlar. Bizim fabrikamızda şu anda hiç sendika üyesi yok. MT plastik AŞ sendikasında 2 tane sendikalı çalışanımız var onlarda şu anda grevdeler. Bunların niyeti hakların hukuklarını korumak değil bize zarar vererek Düzce’ye zarar vererek gelir kaybına sebep olmaktatır. Bunların niyeti budur. İhracat yapmamızın önüne geçmek istiyorlar. Bu yönde adımlar atıyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz. Biz her yıl 10 milyonlarca dolar yatırım yapıyoruz. Önümüzdeki hafta bayi ziyaretleri olacaktı. Mahkemeden karar çıkmazsa, potansiyel müşterilerimizin ziyaretlerini erteleyeceğim” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: MT, Plastik, Genel, Müdürü, Mehmet, Alp:, “, Sendika, Düzce’den, gitmemizi, istiyor”,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil…"


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı