Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 13:54 Bu haber 233 kez okundu
 
Muhtar Acar’ın Çağrısına Kulak Verildi
...
Haberi


Düzce-Gölyaka arasında ki bağlantı yollarında yapılan çalışmaların ve projelerin sürücülere zor anlar yaşatarak kazalara sebebiyet vermesinden dolayı Hacısüleymanbey Köyü Muhtarı ve EFDER (Efteni Vadisi Köyleri Geliştirme, Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği) Başkanı Murat Acar'ın sosyal medya hesabından tepki göstermesi üzerine konuya haberimizde yer vermiştik. Bunun üzerine harekete geçen Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından, ilgili yolda güvenlik önlemleri alındı.

Geçtiğimiz günlerde Gölyaka İlçesi Hacı Süleymanbey Köyü Muhtarı Murat Acar’ın Tepkisi üzerine ‘Muhtar Acar’dan Yetkililere Çağrı’ başlıklı haberimizde yer verdiğimiz, Gölyaka Bağlantı Yolu ile Otoban Bağlantı Yolu arasındaki geçidin hatalı yapıldığı iddiaları üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Gölyaka gişelerinin tamamlanan kavşağında yapılan çalışmalar da kör nokta bulunmasından dolayı sürücüler alt yoldaki kavşak geçişinde zor anlar yaşamaya başlandığını, yolların açılmasından henüz 1 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen 10’a yakın kaza yaşanmış ve sürücüler can ve mal güvenliğinin bulunmadığını ve yine vatandaşların konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından sesini duyurmaya çalıştığını belirmiştik.

Aynı problemleri yaşayan ve vatandaşların sesine kulak veren EFDER (Efteni Vadisi Köyleri Geliştirme, Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği) Başkanı ve Hacısüleymanbey Köyü Muhtarı Murat Acar sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile Karayolları görevlilerine seslenmiş ve yolların içler acısı durumuna tepki göstermişti.

‘Muhtar Acar’dan Yetkililere Çağrı’ başlıklı haberimizin ardından Karayolları sorumluluğunda olan bölgede kavşak çalışmalarına hız verilerek yazılı, fosforlu ve güneş enerjili ışıklı uyarı levhaları ve en önemlisi trafik güvenlik aynası takılarak kör nokta olayını ortadan kaldırmıştır.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Muhtar, Acar’ın, Çağrısına, Kulak, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı