Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 17:19 Bu haber 266 kez okundu
 
Muhtarlar demokrasinin temel taşı
Muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu ifade eden Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, devlet ile halk arasında köprü vazifesi yaparak, önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini belirtti.
EĞİTİM Haberi


Vali Zülkif Dağlı, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında muhtarlardan  gelen taleplerin Valilik tarafından en kısa sürede değerlendirilerek, Düzce için en iyi hizmetin verildiğini bildirdi.    Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: 

“Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önem ve değer ortadadır. İlimizde, mahalle ve köylerimizde yaşanan sıkıntılar muhtarlar ve kamu kuruluşlarının ortaklaşa çalışması sonucu en kısa sürede çözüme kavuşmaktadır.  Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en köklü örneklerinden biridir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahalde devletimizin tüm kurumlarını temsil eder. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda başvuracakları ilk yer olan muhtarlıklar, sorunların çözümünde çok önemli bir yere sahiptir. Günümüzde kendini yenileyen kurumlar arasında yer alan muhtarlıklar, her zaman vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindedir.  Görevlerini yerine getirirken yaşadıkları sorunların çözümünde, muhtarlarımızdan gelen talepler Valiliğimizce en kısa sürede değerlendirilerek, Düzce için en iyi hizmet verilmeye çalışılmaktadır.  Bu vesile ile muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan muhtarlarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Muhtarlar, demokrasinin, temel, taşı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı