Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 18:26 Bu haber 208 kez okundu
 
Neden Tek Kalemde İhaleye Çıkartıyorsunuz?
...
SİYASET Haberi


İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Aralık ayında yapılacak olan ancak bilinmeyen bir sebeple iptal edilen Millet bahçesi kafeterya ve büfelerinin Şubat ayında yapılacak ihalesinden önceki ihale de tek tek  kiraya verilecek olan büfelerin neden tek kalemle ihaleye çıkarıldığını sordu. 

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin Aralık ayında yapacağını duyurduğu ve hatta bazı Düzcelilerin şartnamesini bile satın aldığı ancak bilinmeyen bir nedenle iptal edildiği büfe ihalesinin Şubat ayında tekrar yapılacağı ancak önceki ihalede tek tek kiralama yapılan büfelerin bu ihalede tek kalemde yapılmasının nedeninin sordu. 
Er, “Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi üzerinde yer alan büfeler ile alakalı ihale şartnamesini kamuoyu ile paylaşmıştır.  Daha önce ihale evrakları ihale katılımcıları tarafından teslim alınmasına rağmen ihalesi iptal edilen büfelerin yeni ihalesinin 3 Şubat Perşembe günü yapılacağı duyurulmuştur.  Ekte önceki ihale ve şimdiki ihalenin şartnamelerini sunuyor ve tüm Düzceliler adına şu sorularımıza cevap bekliyoruz” dedi.
Er sorularını şöyle sıraladı; 
1) ilk ihaleyi, ihale dosyası hazır olmasına rağmen, hangi somut gerekçelerle iptal ettiniz ?
2)ilk ihalede büfeler makul bedelle ve küçük esnafın da ihaleye katılımına olanak sağlayacak şekilde büfeler için tek tek yapılırken, yeni ihale neden tek kalemde tüm büfeler için yapılmaktadır ? Düzceli küçük esnaf bu ihaleye nasıl girecektir? Yoksa Düzceli küçük esnaf bu ihalede yer almasa daha mı iyi olur ? 
3) tüm büfeleri tek kalemde ve 627.000 TL bedelle ihaleye çıkartarak  ve 18.810 TL geçici teminat bedeli belirlenerek rekabet şartları bozulmuş olunmuyor mu ? Nitekim ilk ihalede büfeler ayrı ayrı 43.000, 61.000 ve 462.000 TL gibi bedellerle Düzceli küçük esnafın da ihaleyi alabileceği tarzda yapılmıştı 
4) milletin olanı millete vermek , yani Düzcelinin olanı Düzceliye geri vermek sözü ile yola çıkılan bu projede de vaat edilen yapılmayacak, Düzceli verilen bu sözün de tutulmaması ile mi karşı karşıya kalacaktır . İstikrarın sağlandığı en önemli husus bu mu olacaktır ?
Adil rekabet koşullarını sağlaması için belediyeye çağrı yapan Er, “Lütfen sözünüzü tutun, adil olun, adil rekabet koşullarını sağlayın ve halkın olanı halka verin. Bu ihale şartnamesi adil hale getirilmeli ve mutlaka yeni bir şartname hazırlanmalıdır. Aksi halde akıllarda soru işaretleri oluşacak; kamu vicdanı büfeler ile alakalı şüphe içinde kalacaktır” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Neden, Tek, Kalemde, İhaleye, Çıkartıyorsunuz?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı