Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 15:59 Bu haber 195 kez okundu
 
Öğrenciler Okullarına İstedikleri Selamlaşma İle Giriyorlar
Bu öğretmenler her okula lazım. Anaokulu öğrencilerini onların seçtiği ve istediği bir selamlaşma şekli ile selamlayan öğretmenler, sınıflarında adeta minik yüreklere güneş oluyor.
EĞİTİM Haberi


 Bu şekilde de hem öğrencilerin güne güzel başlaması hem de okullarını sevmesi amaçlanıyor. Öğrenciler ise öğretmenleriyle dans ederek, tokalaşarak ya da kucaklaşarak girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Düzce’de yaptığı örnek uygulamalarla örnek olan, öğrencilerin ve velilerin en sevdiği anaokulları arasında yer alan Şükran Öney Anaokulu bu defa da öğretmenlerinin öğrencilerini sevgi dolu karşılaması ile bir ilke imza atıyor. Öğrenciler, sınıf kapısında asılan dans ederek selamlamadan kucaklamaya, tokalaşarak selamlaşmadan öperek selamlamaya kadar birçok seçenekten kendilerine uygun olanı seçiyor ve öğretmenlerine gösteriyorlar. Öğretmenler ise öğrencilerinin seçimine göre onların tercihi ile selamlaşarak sıralarına oturtuyor. Uygulama ile her öğrenci istediği bir şekilde selamlaşabiliyor. Ya da o günkü ruh haline göre selamlaşıyor. Öğretmenler ise öğrencilerin tercihlerine karışmadan sadece öğrencinin istediği selamlaşmayı yapıyorlar.

Uygulama ile ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Emine Taşlı; öğrencilerinin uygulama sayesinde okula koşarak geldiklerini ve öğrencilerin kişilik gelişimine uygulamanın katkılarının olduğunu dile getirdi. Emine Taşlı; “Aslında bu yurtdışında eğitimci bir arkadaşımızın geliştirdiği bir teknik. Çocuklarımızı okulda sevgiyle karşılamanın bir yöntem şekli. Bu şekilde arkadaşımız kendisi deneyimlemiş ve dünya çapında yayılma sağladı. Bizde 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmen arkadaşlarımızla karar aldık ve çocuklarımızı bu şekilde karşılıyoruz. Tek tip karşılamanın dışına çıkartıyor. En güzeli de çocukların sosyal çevresi olan okullarda kendi seçtikleri şekilde okullarına girmelerini sağlıyor. Kimisi sarılmayı, kimisi tokalaşmayı, kimisi yumruklaşmayı istiyor. Onları kendileri seçiyor ve bu şekilde öz değerleri, okul olgunlukları, okula uyumları da gelişiyor. Çocuklarımız okula sevinçle geliyorlar ve her gün değişik tekniği denemek iteyen var veya her gün öğretmenine sarılarak girmek isteyen var. Bu çocuklarımızın okula uyumunu hızlandırdığı için okula koşa koşa gelmeyi istiyorlar. Bunu deneyimledik çokta mutluyuz” dedi.

Okul öğrencisi minikler ise uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, okullarını ve öğretmenlerini uygulama ile daha da sevdiklerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Öğrenciler, Okullarına, İstedikleri, Selamlaşma, İle, Giriyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Çoban uyudu mu kurt emin olur.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı