Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:52 Bu haber 256 kez okundu
 
Olimpiyata Ayrı Öztürklere Ayrı Uygulama!
...
GÜNDEM Haberi


AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce TV ekranlarında yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Düzce’nin en önemli kavşaklarından biri olan Olimpiyat Kavşağı’nda çileye dönüşen çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan İl Başkanı Keskin, “Önceliğimiz insan güvenliğidir” dedi. İzleyici tarafından gelen soru üzerine stüdyoya sessizlik hakim olurken, hem vatandaşın hem de Keskin’in kafası karıştı.

Düzce TV ekranlarında yayınlanan Mehmet İbrahimoğlu İle Gündem Programının bu haftaki konuğu AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin oldu.

İl Başkanı Keskin şehrin en önemli geçiş güzergahlarından olan Olimpiyat Kavşağında, hem vatandaşlar hem de bölge esnafı için çileye dönen yol çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu.

Hem vatandaşın hem de çevre esnafının isyan ettiği çalışmaların insan güvenliği için yapıldığını belirten İL Başkanı Keskin, amaçlarının zorluk çıkarmak değil hizmet etmek olduğunu söyledi.

HER YOL D-100’E ÇIKACAK DİYE BİR ŞEY YOK

Çevrede bulunan dükkan ruhsatlarında yol girişlerinin D-100’den değil arka yoldan verildiğini belirten İl Başkanı Keskin, projenin uzun yıllardır olduğunu ifade etti. Keskin konuşmasına şöyle devam etti:

“Olimpiyat kavşağında daha önce hiçbir güvenlik önlemi yoktu. Karayollarının uluslararası bir standardı var. Burada ki çalışmalarda birinci öncelik insanların güvenliği. Burada esnaflarımız var. Esnaflara burada ruhsat verilirken yol girişleri arkadan verildi. Bu proje zaten yıllardan beri olan bir proje. Biz bunları vatandaşlarımızın zara görmesini istemediğimiz için buna göre planlıyoruz. Biz vatandaşlarımıza zorluk çıkarmaya çalışmıyoruz. Bizim önümüzde bariyer oldu da başkasının önünde olmadı diye bir şey de yok. Yolun karşısında olan simetriye göre çalışmalar yapılıyor. Her yol D-100’e çıkacak diye bir şey yok. Ama bunu burada yaşayan vatandaşlarımızın lehine nasıl yapabilirsek o şekilde yapacağız.”

ÇALIŞMALAR NEDEN PANDEMİ SÜRECİNDE YAPILMADI?

Yol çalışmalara  vatandaşların evlerinde bulunduğu pandemi döneminde başlamadığı eleştirilerini de yanıtlayan İl Başkanı Keskin, şunları söyledi:

Pandemi sürecinde şirketler de kendi alanlarında virüsle mücadele noktasında çalışma yapamadılar. Arkasından girişildi hava şartları uygun olmadı. Yağmurda asfalt dökülemiyor. Uzadı gibi ama son rötuşları yapılıyor bitecek.

D-100’Ü BELEDİYE SINIRLARINA ALACAĞIZ

D-100 Karayolunun belediye bünyesine kazandırılmaya çalışıldığının altını çizen İl Başkanı Keskin, şunları söyledi:

“Bu alanı biz bypass edersek D-100’ü belediye sınırlarına alacağız. Böylelikle bütün yetki belediyede olacak. D-100’ün trafiği hafifleyecek. Burası şehir içi yolu olacak. Bu yolu alt geçit değil de üstten geçitlerle yapsak daha iyi olur diye milletvekillerimizle konuştuk. Dolayısıyla bununla ilgili ilk önce ana hedefimiz çevreyolu yapılmasını sağlamak. Çevreyolunu bitirip bu yolu belediye bünyesine almak.”

“AKILLARINA GETİRMEYELİM ÖZTÜRKLERİ DE KAPATIRLAR”

Son olarak canlı yayın izleyicilerden gelen sorulara cevap veren İl Başkanı Keskin, bir vatandaş tarafından yöneltilen soru karşısında önce sessiz kaldı daha sonra şaşırtan bir yanıt verdi. İl Başkanı Keskin, “Olimpiyat kavşağında yapılan çalışmalarda yol bariyerlerle kapatılırken Öztürkler Kavşağında neden aynı kapatmalar mevcut değil” sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

“Öztürkler Kavşağında Hamiye Mahallesi’nin camiyi geçince orada bitiyor. Öztürkler petrol caminin oraya kadar yol açık. Akıllarına getirmeyelim kapatırlar orayı da.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Olimpiyata, Ayrı, Öztürklere, Ayrı, Uygulama!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı