Haber Detayı
21 Ağustos 2020 - Cuma 18:29 Bu haber 5720 kez okundu
 
Otobüs kartları firmasından açıklama!
E-Kent Batı Karadeniz Bölge Müdürü Ahmet Gümüş ile telefonla ulaşarak Düzce Belediyesi ile aralarında yaşanan ‘sıkıntı’ ve ‘aksaklık’ konusu ile ilgili bilgiler aldık. Gümüş, sözleşmelerinin Belediye ile 2023 yılına kadar, Beçi ve Muncurlu Kooperatifleri ile ise 2026 yılına kadar sözleşmeleri olduğunu, Düzce Belediyesi’nin sözleşmeyi tek taraflı fesih ettiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi


Düzce’nin en büyük sorunu şu anda ulaşım. Ulaşım ile ilgili Düzce Belediyesi, E-Kent firması ile hukuki süreç başlattıklarını açıklasa da E-Kent firması ise Düzce Belediyesi’nin kendi isteği ile makineleri kapattıklarını açıkladı. İşte E-Kent Batı Karadeniz Bölge Müdürü Ahmet Gümüş ile yapılan telefon görüşmesinin detayları.

NOT: KONUŞMANIN HİÇ BİR NOKTA VE VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN YAYINLIYORUZ.

Akıllı Kart Uygulamada - Düzce Belediyesi

SÖZLEŞME 1 TEMMUZ 2023’TE BİTİYOR

Biz 2009 yılında başladık Düzce Belediyesi’ne. O zaman 18 araç vardı bir kooperatif vardı. 2010 yılında başka kooperatifler vardı. Sonra Konuralp vardı. Konuralp Belediyesi vardı. Konuralp Belediyesi ile anlaşmamız 31 Ekim 2020’de sona eriyor. Sonra 2009 yılından gelenleri Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tekrar ihale yaptı. Gazlı otobüsler geldi. 2013 yılında yapılan ihale 10 yıllık ihale. 2023 yılında bitiyor bu ihale. Bu kart sistemi 1 Temmuz 2023 yılında sona eriyor. Beyaz araçlar ile sözleşmemiz yani 18 araç ile sözleşmemiz kasım 2019’da bitti. O beyazlar bitince Belediye onlara yeni iş vermedi. Belediye kendi işletmeye başladı.

OTOBÜS KARTLARINDA GÜNCELLEME YAPILIYOR - Düzce Bele...

BEÇİ VE UĞUR KOOPERATİFİ İLE SÖZLEŞME 2026’DA BİTİYOR

Ondan sonra 2015’in sonunda beçi kooperatifinin ihalesini Düzce Belediyesi yaptı. 34 araç ile. 4 Ocak 2016’da sözleşme yapıldı. 2026’da sözleşmesi bitecek. 34 araç sözleşmesi. Mayıs 2016’da Uğur Kooperatifi yani Muncurlu kooperatifi için yine Düzce Belediyesi ihale yaptı 6 araç için. Bu ihaleyi kooperatif kendisi aldı. Yine 10 yıllık sözleşmesi var onun 25 Mayıs 2026’da bizle olan sözleşmesi bitiyor. Hal böyle iken sadece 18 araç boşa çıkmış iken sayın Bakanımız dediki ben bu ihaleyi iptal ediyorum. Geçen sene başladı ihale yapmaya başladı.

Otobüslerde avans sistemi geliyor | Düzcenin Sesi

E-KENT İHALESİNİ İPTAL EDEMEZSİNİZ DEDİM

Otobüs ihalesi yapabilirsin büyük çalıştırabilirsin küçük çalıştırabilirsin herhangi bir sorun yok beni ilgilendirmiyor. Ben yüklenici firmayım. Benim ile ilgili ihale yapamazsın(E-Kent ile ilgili) Benim 2023 yılında Belediye’nin, 2026’da Beçi ve Uğur kooperatifinin biten sözleşmeleri var ve bu belediyenin yaptığı ihaleler bunlar. Cengiz bey ile, okan bey ile, celal bey ile görüştüm. Resmi olarak yasal olarak bunu yapmaya hakkınız yok dedim. Otobüs alabilirsin satabilirsin dedim otobüsü değiştirebilirsin dedim ama işleticiyi değiştirtemezsin dedim. Çünkü ben ihale ile yatırım yaptım. Ben buraya trilyonlarca yatırım yaptım buraya. Ben Düzceliyim 100 kere geldim gittim Cengiz beye Okan beye gittim. Bize bu güne kadar resmi yazı vermediler.

GÜNDE 400 BİN YOLCU KART27 KULLANIYOR | Gaziantep Büyükşehir ...

BELEDİYE BİZE NOTERDEN FESİH İHBARI ÇEKTİ

6 Ağustos’ta bize fesih ihbarı çektiler. Sözleşmeyi tek taraflı fesih ettiler. 3. Noterden çekilen bir fesih ihbarı var. 9905 nolu ihtarnameyi bize çektiler. O ihtarda ‘ Düzce’de benim yaptığım ve onayladığım tüm ihaleler tek taraflı olarak fesih edilmiştir” yazmışlar. Altında da ’20 Ağustos mesai bitiminde tüm sistemin sökülmesi ve kapatılması, sökülme ve kapatma yapmadığın zaman tarafımızca sökülüp atılacağı ve zararları tazmin etmeyeceğiz”  gibi bir ihtar çekildi bize. Bu hiçbir hukuka göre bir durumunun ne olduğunu bilmiyoruz. Sözleşmemiz var.

Akıllı Kart Kullanımı Vatandaşların Lehinedir - Düzc...

BELEDİYE BİZE TAZMİNAT ÖDEYECEK

Bu sözleşmemizde tek taraflı fesih halinde bir tazminat ödenmesi söz konusu. Biz bununla ilgili olara dava açacağız. Biz bunun üzerine ihtar çektik. Dedik ki iki taraftan biri fesih ettiği zaman tek taraflı o iş bitmiş demektir. Tekrar olması için tekrar oturup protokol yapılması gerekiyor. Bizim ile bu güne kadar hiçbir kez görüşmediler. Ben randevu istedim bir kere bizimle görüşmedi Bakan bey. Bu Düzce’ye zarar veriyor. Yanlış fesih yapıyorsunuz diye ihtar çektik. Ama noterden fesih yaptığınız için bu fesih geçerli. Bu nedenle biz 20 Ağustos saat 17’de sistemlerimizi kapatacağız ve tüm haklarımız saklı dedik.

MİLYONLUK TASARRUFA TEPKİ Düzce Öncü RTV

BELEDİYE BİZE ‘EYLÜL’E’ KADAR İDARE EDİN DEDİ

Durum bu şekilde biz sistemi kapatacağımızı anlayınca bizi aradılar. Aman sakın sökmeyin öbür şirket sistemi yetiştiremedi dediler. Bunun üzerine saat 15.30’da bize yazı yazdılar. Dediler ki biz fesih çektik ama siz bizi eylül ayına kadar idare edin dediler. Bunun üzerine biz saat 17.00’da bir yazı yazdık belediyeye. Dedik ki, kardeşim fesih ettiniz bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Biz saat 17.00’da sistemi kapatıyoruz dedik ve yaptık. Konu bu şekilde.

ÖĞRENCİLERE KOLAYLIK SAĞLANIYOR - Düzce Belediyesi

BELEDİYE’DEN YAPILAN AÇIKLAMALAR YALAN

Belediye’den gelen bütün açıklamaların hepsi yalan. Bugüne kadar E-Kent ile ilgili yapılan bütün açıklamalar yalan açıklama. Allah var yukarda gelsinler görsünler. Benimle bir kere gelip oturmadılar. Görüşmediler. Ben bunda bir art niyet ararım. Biz herhangi bir sıkıntı oluşturmadık. Hatta işin eskisine gidersek 2017 yılında yazdığımız yazılar var. Arkadaşlar sistem güncelleniyor elektronik bunların hepsi. Sistem 2009’da takıldı. Gelin ben bedelsiz olarak tamamı yenileyeyim diye müracadım bile var. Son sistem. Bolu ve Ankara Belediyelerini de ben çalıştırıyorum. Kredi kartı ile de biniliyor cep telefonu ilede binebiliyorsun. SMS ile doldurabiliyorsun. 3 şirket var Türkiye’de 3’üde aynı şeyleri yapıyor zaten.

122 özel halk otobüsü kiralama ihalesi 6 Şubat'ta

VATANDAŞIN KARTLARINDA Kİ PARALAR HAVUZDA, UZUN BİR SÜRE ALAMAZLAR

Bu saatten sonra mahkeme karar verecek bunları. Biz kalan süreler ile ilgili tüm kazançları ciroların hakkında dava açıyoruz şimdi. Düzce Belediyesi bugüne kadar bizden kartlarla ilgili bir bilgi istemediler. Bugüne kadar bizle hiçbir resmi görüşme yapmadılar. Ağustos’ta kapatacağız Kasım’da kapatacağız demediler. Şu anda vatandaşların ceplerinde ki kartların içerisinde yer alan paralar havuz hesapta duruyor. Bizim genel müdürlüğümüz ile yazışacaklar, kartların bilgilerini alacaklar, ondan sonra mutabakat yapılırsa havuzun devri gerçekleşecek. Kartlara para bugün yarın yüklenmesi imkansız. Uzun bir zaman sonra yüklenecek.

DÜZCE BELEDİYESİ NEDEN BU KARARI UYGULAMIYOR?”

OLAN VATANDAŞA OLUYOR, DÜZCE’YE OLUYOR

Burada olan vatandaşa oluyor. Olan burada Düzce’ye oluyor. Yeni şirket hazırlanmadan bir, en önemlisi bizimle konuşmadan kopardılar işi. Öbür tarafta tam yapamamışlar yarım kalmış. Biz böyle anlıyoruz. Düzce Belediyesi ile 3 yıl var, diğer kooperatiflerle 5 yıl var sözleşmemiz. Düzce Belediyesi sözleşmeye uymayarak sözleşmeyi tek taraflı fesih ediyor. Bundan sonrasını adalet karar verecek. Bundan sonrası bizim işimiz değil.

Ana Sayfa | E-KENT

HİÇ BİR FİRMA İLE SORUN YAŞAMADIK

Başka bir belediye ile yada firma ile yaptığımız hiçbir ihaleden sözleşmeden sıkıntı yaşamadık. Hepsi ile anlaştık. Türkiye’de 3 tane var. Ben çıkarım Ahmet gelir, Ahmet çıkar ben gelirim. 3-5 yıl sonra ihale olacak ben geleceğim o zaman ne olacak. Yine Türkiye’de 3 şirket var ya o ya ben geleceğim” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Otobüs, kartları, firmasından, açıklama!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı