Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 20:40 Bu haber 342 kez okundu
 
Özlü’den Tanal’a cevap
Geçtiğimiz günlerde Yüksek Hızlı Tren Hattı için imza toplanmasına karşı çıktığını açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye twitter üzerinden yüklenen Mahmut Tanal’a Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü cevap verdi ve ekledi: ‘ Düzce’ye bir kuruş faydası dokunmayan birisi varsa aynaya bak orada görürsün’ dedi.
SİYASET Haberi


Yüksek Hızlı Tren ile ilgili son günlerde Düzce ve bölgede bir çok kişi imza kampanyasına katılıyor. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de imza kampanyasına karşı çıktığını açıklamıştı. Konu ile ilgili yaptığı açıklamayı da alıntılan İstanbul CHP Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya üzerinden; ‘ Bakan olduğu halde Düzce’nin sorunlarını çözemeyen, şimdi belediye başkanı olarak mı çözecek? Belediye Başkanı seçildiği tarihten bugüne kadar Düzce’de yaptı? Tek bir olumlu çalışması varmı? Milletin taleplerini dinleyin. İmza Toplanmasına karşı çıktı’ seklinde açıklama yapmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de konu ile ilgili twitter üzerinden açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Düzce’ye bir kuruş fayda sağlamayan kişileri Mahmut Tanal’ın aynaya bakarak görebileceğini söyledi.

İşte Dr. Faruk Özlü’nün o açıklaması: ‘ Sayın Mahmut Tanal, Bakanlığım ve Düzce Belediye Başkanlığım süresince Düzce’ye ne yaptığımı sormuşsunuz. Bu konuda size sadece iki örnek vereyim; Bakanlık döneminde Düzce Teknopark binasını yaptım. Bu; Düzcem’e 28 milyon 750 Bin TL’lik yatırım demektir. Belediye Başkanlığım süresince milletimizin parklarını fuzuli işgalden kurtardım, tertemiz hale getirdim. Parklarımızı, milletimizin kullanımına açtım, kimsenin yapamadığını yaptım. Sen kaç yıldır Milletvekilisi, İstanbul için ne yaptın? Düzce için ne yaptın? Bugüne kadar Düzce’ye 28 kuruş faydan oldu mu ki benim ne yaptığımı soruyorsun? 28 kuruş katkın oldu ise hemen yan; Ki sözlerimi geri alayım. Lütfen sen önce, yıllardır aldığın Milletvekili maaşını hak edip etmediğini sorgula! Düzce’ye bir kuruş fayda sağlamamış birini arıyorsan aynaya bak Sayın Mahmut Tanal orada göreceksin.

Bırakalım uzmanlar çalışsın!

Yüksek Hızlı Tren konusunu bundan 3 yıl önce Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüşmüştüm. Düzce güzergahında, coğrafi olarak 2’nin üzerinde bir eğimden kaynaklanan teknik bir sorun olduğunu ifade etmişlerdi. Bugünlerde konu tekrar gündeme gelince, bundan iki hafta kadar önce bir Japon Bilim adamı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ile görüştüm. Konuyu çok iyi bildiklerini, uzmanlarının olabilirliği üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler. Yani konu şu an işin uzmanlarının elinde. Şu anda başka bir güzergah olsun diye aktif bir çalışma da yok. Sanki bu proje elimizden kaçıyormuş gibi bir gündem oluşturmayı faydali bulmadığını da bir soru üzerine Düzcelilerle paylaştım. Yani diyorum ki; bizler Yüksek Hızlı Tren uzmanı değiliz, bırakalım uzmanları bu projeye çalışsın. Onlar en doğru kararı verecektir.

Nöbet tutup, şov yapmaktan başka ne yaptın?

Şimdi Sayın Mahmut Tanal sana soruyorum, ben bunları yaptım ve işi uzmanlarına bırakalım diyorum. Peki sen ne diyorsun ve ne yaptın? Twit attın, laf attın, çamur attın! Kara çaldın. Zaten bugüne kadar Düzce için başka ne yaptın ki? Hecinlere gittin, insanları kışkırttın, nöbet tutup şov yaptın! Düzce’ye bir kuruşluk faydan oldu ise lütfen söyle. Hadi oradan…’ şeklinde açıklama yaptı.

Resim

Resim

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Özlü’den, Tanal’a, cevap,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı