Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:28 Bu haber 74 kez okundu
 
Pazarcı Esnafına Eldiven Dağıtıldı
...
Gündem Haberi


Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar yerlerinde denetimlerini sürdürüyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Korona Virüs ile ilgili İl genelinde denetimlere devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İç İşleri Bakanlığı tarafından Korona Virüs kapsamında yayınlanan genelge ile halk sağlığını tehdit eden kaldırımlarda, iş yeri içi ve dışında satış yapan açık gıda, sebze ve meyve satan işletmeleri kontrol ederek işletmelere karara uyulması konusunda uyarılar da bulundu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ticaret Bakanlığı’nın 20 Mart’ta yayınladığı “Marketler ve Pazar yerlerinde sebze ve meyvelerin tüketicilere seçtirilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satılması ve tezgahlar arası boşluk bırakılması” yönündeki genelgesi kapsamında Pazar yerlerine denetim gerçekleştirdi. Ayrıca 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan satıcıları da tebligat doğrultusunda uyarı yaparak, tezgahları kaldırdı. Pazarlarda bütün satıcılara eldiven dağıtıldı, tezgahlar arasında güvenli mesafe oluşturmaları sağlandı. Pazarlar da vatandaşlar da, koronavirüs ile ilgili bilgilendirilirken tezgahlar da satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarı yapıldı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Pazarcı, Esnafına, Eldiven, Dağıtıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kendi ayıbını görür ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı