Haber Detayı
27 Kasım 2021 - Cumartesi 13:45 Bu haber 138 kez okundu
 
Sağlıkta Şiddete Etkin ve Önleyici Tedbirler Alınmalı
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Sağlık-Sen Düzce İl Başkanı Cihan Özal bu sabah Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Sevisinde yaşanan sağlık çalışanlarına şiddet olayı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Özal açıklamasınsa; sabah saatlerinde göğüs ağrısı şikayetiyle Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran şahıs kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek, sağlık çalışanlarına küfürler yağdırıp bir hemşireye yumrukla saldırdırıda bulunmuştur.

Hergün bir yenisi eklenen şiddet olaylarının sağlık çalışanları açısından çekilmez bir hal almaktadır,her kim tarafından ve her ne sebeple yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili hain saldırılar, aslında sağlık çalışanlarına değil,  insanımızın top yekün sağlığına yapılmış bilinçsiz ve ahmakça, kabul edilemez ve affedilemez çirkin hareketlerdir,kendisini veya yakınını iyileştirmek için vargücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı hastalıklı bir tavırdır”,tek görevinin, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konuda fedakarca çalışan, hekiminden, hemşiresine, hasta bakıcısından, acil servisi görevlisine kadar insanlarımızın sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tanık oluyoruz, bakanlığı, sağlıkta şiddetle mücadele konusunda  daha etkin önleyici tedbirleri almaya ve sağlıkta şiddetle mücadelenin alt yapısını oluşturmaya davet ediyoruz,saldırı kabul edilemez, nefretle kınıyoruz. saldırının fail ya da failleri hakkında gereken yapılmalıdır”ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Sağlıkta, Şiddete, Etkin, ve, Önleyici, Tedbirler, Alınmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı