Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 21:20 Bu haber 103 kez okundu
 
Şahin’den TOBB’a Önlem Paketi
...
Gündem Haberi


Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, korona virüs önlemleri kapsamında ülke genelinde uygulanan bazı tedbirlerin iş dünyasını dolaylı veya dolaysız olarak maddi zarara uğramakta olduğunu belirterek TOBB’a 3 maddelik öneride bulundu.

 

Dünya genelinde pandemi durumunda olan Covid-19 yeni tip Korona Virüs önlemleri kapsamında ülke genelinde uygulanan bazı tedbirler dolayısıyla iş dünyası dolaylı veya dolaysız olarak maddi zarar uğramakta bu konu hakkında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası TOBB’un yönlendirmesiyle üç maddelik önlem paketini TOBB’a yönlendirdi.

 DTSO Yönetim Kurulu Tuncay Şahin maddeleri şu şekilde sıraladı; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden de bir yazı elimize ulaştı ve yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı çözüm önerileri istendi. Bizler de bu önerileri düzce iş dünyası adına TOBB’a bildirmeye karar verdik. Birinci madde, vergi - SSK gibi ödemeler, virüs nedeniyle direkt ya da dolaysız bir şekilde etkilenen ve gelir kaybına uğrayan işletmelerin vergi ve kanuni ödemelerinin uygun görülecek bir tarihe ertelenmesi ya da ödeme kolaylığı sağlanması. İkinci madde, işletme ve yatırım kredileri taksitleri, daha önce kullandırılmış kredi ödemelerinin ötelenmesi, durumla ilgili gelir kaybı yaşayan işletmelere sıfır faiz ile KGF destekli 6 ay geri ödemesiz ek kredi sağlanması. Üçüncü madde, idari izinli sayılan personel maaşlarıdır. Virüs nedeni ile idari izinli sayılan personellerin maaş ve SGK Prim ödemelerinin devlet tarafından işsizlik fonundan karşılanması” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Şahin’den, TOBB’a, Önlem, Paketi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı