Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 15:22 Bu haber 224 kez okundu
 
Şehirler Arası Otobüs Yolculuğu Sınırlandırıldı!
...
Haberi


Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nca alınan kararlar doğrultusunda, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında, şehirler arası otobüs seferleri valiliklerin izniyle yapılması kararı nedeniyle yapılan İl İdare Kurulu ve Pandemi Kurulu toplantıları yapıldı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında, İl İdare Kurulu ve Pandemi Kurulu toplantıları gerçekleştirilerek Korona Virüsle Mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Korona Virüsle Mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nca alınan kararlar doğrultusunda, İl İdare Kurulu ve Pandemi Kurulu toplantılarını gerçekleştirerek şehirler arası otobüs seferleri izne, umuma açık yerlerde vatandaşların yoğunluk oluşturulmasının önüne geçilmesine yönelik kararlar alındı.

Şehirler arası otobüs yolculukları hakkında yapılan duyuruda, şehirlerarası seyahati doktor kararıyla uygun görülenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastası olanlar, (anne, baba, çocuk, kayınvalide, kayınpeder) ve son on beş gün içerisinde geldiği yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar yapabilecek.

Bu kapsamda şartları sağlayan vatandaşlar, 28.03.2020 Cumartesi, saat 17.00’dan itibaren otogarlarda görev yapacak “Seyahat İzin Kurulu”ndan alacakları, “Şehirler arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” ile seyahat gerçekleştirebilecekler.

Kaynak: Editör: Mertcan Esenoğlu
 
Etiketler: Şehirler, Arası, Otobüs, Yolculuğu, Sınırlandırıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı