Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 12:35 Bu haber 182 kez okundu
 
Siyasiler Fındık Fiyatlarından Oldukça Memnun
...
GÜNDEM Haberi


Düzce’de siyasiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı fındık fiyatlarından memnun olduklarını belirtti.

Siyasiler,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı fındık fiyatlarının oldukça yerinde olduğunu belirterek, fındık fiyatlarının üreticilere hayırlı olmasını dilediler.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair açıklamalarının ardından fındık fiyatlarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için TMO'nun kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Levant kalite kabuklu fındık için ise bu fiyat kilogramda 22 liradır. Ayrıca yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kilogram başına 1 lira, alan bazlı mazot bazlı desteği olarak da kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi yapıyoruz. Böylece fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını 25 ila 25,5 lira düzeyine yükseltmiş oluyoruz" dedi.

SİYASİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, fındık fiyatlarıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, " Geliştirilen politikalarla ülkemizin tarım kapasitesini üst seviyelere taşıyan hükümetimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde fındık üreticilerimizin yüzünü bir kez daha güldürdü. 2020 sezonu fındık kilogram fiyatı 22,5 TL. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızla" dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise “2020 sezonu fındık fiyatlarını; Sayın Cumhurbaşkanımız Giresun kalite fındık 22.5 TL Lavant kalite fındık 22 TL olarak açıkladı. Her daim fındık üreticimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a,süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Üreticimize çifte bayram olacak inşallah” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, fındık fiyatlarının üreticilere hayırlı olmasını dileyerek “İlimizin tarımsal alanda geçim kaynaklarından başlıca olanı "fındık" için Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından TMO alım fiyatı 22.50?/22.00? olarak açıklanmıştır. Üreticimize ve Milletimize hayırlı olsun. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Siyasiler, Fındık, Fiyatlarından, Oldukça, Memnun,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı