Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:11 Bu haber 83 kez okundu
 
Tankerden Kaçak Çıkmaması İçin Çalıştılar
...
Asayiş Haberi


Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Düzce’de tehlikeli madde taşıyan tanker kazası senaryosu üzerine tatbikat yapıldı. Yapılan tatbikat gerçeğini aratmazken, ekipler olaya kısa süre içerisinde müdahale ederek başarılı bir çalışma gerçekleştirdi.

 

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Düzce İl Afet Müdahale Planı’nın tatbikatı Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde gerçekleştirildi. Tatbikata AFAD, Düzce ve Kaynaşlı Belediyesi İtfaiye ekipleri, polis, jandarma ve ilgili kurumlar katılım sağladı.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Düzce İl Afet Müdahale Planı’nın işlerliğini arttırmak ve görülebilecek eksiklikleri gidermek için Kimyasal Biyolojik Radyoaktif Nükleer olay türünde tehlikeli Madde taşıyan tanker kazası senaryosu üzerinden Kaynaşlı MYO önünde masabaşı ve kapsamlı saha tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği tehlikeli madde taşıyan tanker otomobile çarparak durması canlandırıldı. Canlandırma sonrasında ilgili kurumlar kurtarma tatbikatı ve tehlikeli madde taşıyan tankerden kaçak çıkmaması için çalıştı. Tatbikat gerçeği aratmazken, ekiplerin başarısı göz doldurdu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tankerden, Kaçak, Çıkmaması, İçin, Çalıştılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı