Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 14:49 Bu haber 258 kez okundu
 
Tarihi kalıntılar için belediye personeli seferber oldu
...
KÜLTÜR&SANAT Haberi


Tarihi M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan ve Karadeniz Bölgesi’nin tek antik tiyatrosunu içinde barındıran Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nin gün yüzüne çıkartılması için çalışmalar hız kazanırken, Düzce Belediyesi çalışanları Cumartesi POazar günlerini tarihi kentte kazılara ayırdılar. Arkeologlar nezaretinde Düzce Belediyesi çalışanları kazı yapıyor. 


  Karadeniz bölgesinin tek antik tiyatrosunu içinde barındıran ve tarihi Milattan önce 3. yüzyıla kadar uzanan Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nin yeniden gün yüzüne çıkartılması ve  ziyarete açılması için Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü çalışma başlatmıştı.

Sivil Toplum Örgütleri ve Düzcelilerin de kazı çalışmalarına katılması işçin planlama yapan Dr.Faruk Özlü ve Düzce Belediye Kültür Müdürlüğü yaptığı planlama dahilinde belediye çalışanları ile kazılara başladı.

Haftasonu tatilinde belediye personeli, Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nde arkeologlar nezaretinde kazı çalışması yaptı. 


Belediye başkanı Özlü teşekkür etti
Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nde cumartesi ve Pazar günü kazı çalışmalarına katılarak, tarihi kentin turizmer kazandırılması için çalışan belediye personeli ve birim müdürlerine Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de teşekkür etti.

Dr. Faruk Özlü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Personelimiz Prusias Ad Hypium Antik Kenti kazı çalışmalarına bu hafta da destek verdi.

Bu tarihi alanı Düzcemiz’e kazandırmak için kararlıyız. Her hafta devam edecek çalışmalarımıza destek veren personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

​​​​​​​

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tarihi, kalıntılar, için, belediye, personeli, seferber, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil…"


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı