Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 15:26 Bu haber 107 kez okundu
 
Test Sonucu Belli Oldu
...
Gündem Haberi


12 Gün önce Almanya’dan Düzce’ye gelen ve akşam saatlerinde yüksek ateş ve öksürük şikâyetleriyle hastaneye başvuran ve detaylı tetkikler için gözetim altına alınma kararı verilen ancak hastaneden babası tarafından kaçırılmaya çalışılan 5 yaşındaki Şirin Filiz’in Koronavirüs testi negatif çıktı. Sonuçla birlikte Filiz ailesi derin nefes aldı.

Filiz ailesi Düzce’nin Gölyaka İlçesi’ne 12 gün önce Almanya’dan gelmişti. 5 Yaşındaki kızları Şirin Filiz akşam saatlerinde yüksek ateş ve öksürük şikâyeti ile Gölyaka Devlet Hastanesine başvurdu. Burada şikâyetlerini dinleyen doktorlar, 5 Yaşındaki kızın Koronavirüs şüphesiyle Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanesine sevk ettiler. Burada da muayene olan Şirin Filiz, Koronavirüs şüphesiyle detaylı inceleme ve tetkiklerin yapılması için Düzce Atatürk Devlet Hastanesine sevk edildi. Ancak 5 yaşındaki Şirin Filiz babası Ünal Filiz tarafından kaçırılmak istendi. Hastaneden küçük kızını da alan baba fazla uzaklaşamadan polis ekipleri tarafından yakalanmıştı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde Şirin Filiz’e yapılan yeni tip COVİD-19 testi sonucunun negatif çıktığı Koronavirüs olmadığı anlaşıldı. Düzce valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; “12 gün önce Almanya’dan yurda dönüş yapan 5 yaşındaki çocuk hastada ateş ve öksürük şikâyeti olması nedeniyle tedbir amaçlı Düzce Atatürk Devlet Hastanesine yatışı yapılmış olup, alınan numuneler referans laboratuvarına gönderilmiştir. Yapılan test sonuçları negatif çıkmıştır. Tüm vatandaşlarımızın aşağıdaki görselde ayrıntıları da mevcut olan 14 gün kuralına uymaları hususunda gereken azami hassasiyeti göstermeleri, hem kendi sağlıkları hem de yakınlarının sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun yayınlamış olduğu rehbere göre ilimizde Valiliğimiz koordinesinde tüm çalışmalar planlanmaktadır. Tüm sağlık çalışanlarımız 7 gün 24 saat görevlerinin başında, halkımızın sağlığını korumak adına çalışmalarına devam etmektedirler” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Test, Sonucu, Belli, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı